امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۱۵:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128369
تاریخ انتشار: ۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
«محمودحقمل»، سخنگوی والی بغلان در گفت‎وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، گفت: ده‎ها روستا از وجود شبه نظامیان طالبان پاکسازی ...

«محمودحقمل»، سخنگوی والی بغلان در گفت‎وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، گفت: ده‎ها روستا از وجود شبه نظامیان طالبان پاکسازی شده و تلفات سنگینی به شبه نظامیان طالبان وارد شده است.

وی گفت: دراین عملیات که از 6 روز قبل آغاز شده بود، ده‎ها شبه نظامی طالبان کشته و زخمی شدند.

این عملیات که از ان بنام «برشنا 15» یاد می‎شود از 28 آبان ماه آغاز شد و امروز به پایان رسید.

حقمل تاکید کرد: در میان کشته شد‎گان این عملیات، 5 نفر از فرماندهان ارشد شبه نظامیان طالبان حضور دارند.

وی تصریح کرد، شبه نظامیان طالبان در ولایت بغلان توانایی مقاومت در برابر نیروهای امنیتی افغانستان را ندارند، اما بصورت پراکنده در برخی مناطق بصورت پنهانی دست به حملات تخریبی می‎زنند.

وی علت اصلی حضور شبه نظامیان طالبان را در ولایت بغلان، مرکزی بودن این ولایت خواند و گفت: ولایت بغلان به دلیل داشتن سرحدات مشترک با چندین ولایت شمالی، مورد توجه طالبان قرار دارد.

وی افزود: شبه نظامیان طالبان با استفاده از موقعیت جغرافیای ولایت بغلان، اکثر مناطق همجوار را مورد حملات تخریبی قرار می‎دهند.

حقمل تصریح کرد: پس از این عملیات، شبه نظامیان طالبان از این ولایت متواری شده و دیگر قادر به تجدید قوا در این مناطق نمی‎باشند.

وی تأکید کرد که در این عملیات، تلفات و خسارات سنگینی به شبه نظامیان طالبان وارد شده و به نیروهای امنیتی این کشور هیچ آسیبی نرسیده است.

سخنگوی والی بغلان در ادامه افزود: دراین عملیات، تعدادی زیادی جنگ‎افزارهای سبک و سنگین و همچنان مین‌های دستی نیز بدست پلیس افتاده است.

فرمانداری «بغلان مرکزی» یکی از مناطق ناامن ولایت بغلان به شمار می‎رود و شبه نظامیان طالبان در آن حضوری گسترده دارند.

طی روزهای اخیر، حملات شبه نظامیان طالبان در نقاط مختلف افغانستان افزایش یافته که در آخرین مورد، روز گذشته درنتیجه یک حمله انتحاری در ولایت پکتیکا در شرق این کشور بیش از 100 نفر  کشته و زخمی شدند.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها