امروز : سه شنبه ۵ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۱:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128387
تاریخ انتشار: ۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
جواد جهانگیرزاده عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;

جواد جهانگیرزاده عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در پاسخ به سوالی در خصوص ارزیابی از مذاکرات هسته‌ای و توافق صورت گرفته در آن گفت: این مذاکرات نشان داد که نباید به آمریکایی‌ها خوشبین بود و واقعاً غرب به دنبال بازی در مذاکرات است و فقط به منافق خود نگاه می‌کند.

وی افزود: تاثیر برخی کشورهای کوچک دنیا و تلفن‌های مکرر به برخی پایتخت‌ها و حتی تماس با سران صهیونیستی نشان داد که غربی ها در مذاکرات توان اتخاذ تصمیم گیری مستقل ندارند و از دیگران تبعیت می‌کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تصریح کرد: مذاکرات اخیر نشان داد که آمریکایی‌ها در سیاست خارجی‌شان خط قرمزی جز منافع صهیونیست‌ها ندارند و تا زمانیکه این روند ادامه دارد حصول نتیجه از مذاکرات امری منتفی است.

جهانگیرزاده اظهار داشت: حداقل عایدات از یکسال اخیر مذاکرات عدم صدور قطعنامه جدید از سوی شورای امنیت بود.

وی یادآور شد: البته برخی تغییرات نیز در تحریم‌های ایران مانند آزاد سازی بخشی از پول بلوکه شده ایران نیز جزو دستاوردها محسوب می‌شود اما دستاورد اصلی باید این باشد که غرب تحریم‌های ظالمانه‌اش را بردارد و شرایط اقتصادی ایران روند عادی را طی کند که هنوز این موضوع محقق نشده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ادامه داد: یکدستی در مجموعه مذاکره کنندگان با جمهوری اسلامی ایران دیگر وجود ندارد و هر چه مذاکرات پیش رود شاهد شکاف‌های بین اعضای 1+5 خواهیم بود که این امر صرفاً شامل تحولات در مذاکرات هسته‌ای نیست بلکه به دلیل وجود مجموعه رخدادهای بین‌المللی نظیر اتفاقات اوکراین و تحریم‌های روسیه است.

وی گفت: رفتار گذشته غرب با جمهوری اسلامی ایران اینگونه به ما ثابت می‌کند که هیچگونه امیدی به اصلاح روند فکری غرب نمی‌توان داشت و چنین تصوری نابجاست. از سوی دیگر واقعیات سیاسی امروز نیز نشان می‌دهد که غرب با یکدستی گذشته دیگر نمی‌تواند پیش رود.

جهانگیرزاده با بیان اینکه اتفاقات متفاوت در مذاکرات آینده محتمل است افزود: آمریکایی‌ها با طمع کاری و زیاده خواهی به دنبال ایجاد منافع برای همپیمانان خود هستند و حتی حاضرند در این راه منافع ملتشان را زیر پا بگذارند.

وی گفت: عامل اصلی به بن بست رسیدن مذاکرات فعلی خود آمریکایی‌ها و برخی کشورهای غربی تابع آنها هستند.

انتهای پیام/ 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها