امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۱:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128394
تاریخ انتشار: ۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، «ویکتور اوربان» نخست وزیر بلغارستان معتقد است که پیوستن ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، «ویکتور اوربان» نخست وزیر بلغارستان معتقد است که پیوستن کشور اوکراین به اتحادیه اروپا برای این سازمان هزینه‌ای معادل 25 میلیارد یورو در سال خواهد داشت.

اوبان در مصاحبه‌ای با اعلام اینکه «ما باید درک کنیم که سالانه مبلغ 25 میلیارد یورو برای حمایت از اوکراین مورد نیاز است»، تاکید کرد: «تا زمانی که مشکل تامین چنین هزینه سنگینی حل و فصل نشده باشد، مسئله عضویت اوکراین در اتحادیه اروپا در دستور کار مقامات بروکسل قرار نخواهد گرفت».

نخست وزیر بلغارستان با یادآوری اینکه مخالف جذب و به عضویت گرفتن جمهوری‌های باقی مانده از اتحاد جماهیر شوروی در اتحادیه اروپا نیست، افزود: «ولی این کشورها برای همگرایی با اتحادیه اروپا باید دارای ثبات سیاسی و اقتصادی بوده و بتوانند امنیت در مرزهای خود را بطور کامل تامین کنند».

اوربان در رابطه با روابط روسیه و غرب نیز یادآور شد: «منافع ژئوپلیتیکی مجارستان به نوعی شامل 3 کلمه کلیدی: صلح، انرژی و تجارت است که با توجه به منافع ملی کشور دنبال و مورد اجرا گذاشته شده و در رابطه با روسیه باید بگویم که در این خصوص منافع ملی ما با منافع دولت آمریکا مطابقت ندارد».
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها