امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۳:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128395
تاریخ انتشار: ۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یکی از دیپلمات‌های ایرانی با انتقاد از تحریم‌های یک جانبه آمریکا گفت روزگار برتری آمریکا ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یکی از دیپلمات‌های ایرانی با انتقاد از تحریم‌های یک جانبه آمریکا گفت روزگار برتری آمریکا رو به پایان است.

پایگاه روسی «اسپوتنیک» نوشت، «هادی سلیمان‌پور» رییس مرکز آموزش و پژوهش‌های بین المللی وابسته به وزارت امور خارجه  روز دوشنبه (امروز) گفته است دوره استیلای آمریکا رو به پایان است.

اسپوتنیک به نقل از سلیمان‌پور اضافه کرد، شرایط جامعه امروز جهانی در نتیجه افول استیلای آمریکا بر جهان است؛ قدر و توان اروپا نیز رو به کاهش است و همین دلیل امتناع آمریکا از قبول پذیرش مسئولیت بین‌المللی است.

وی هم‌چنین گفته است اقدامات یک سویه آمریکا مثل تشکیل ائتلاف‌ها، استفاده از قدرتش برای فراتر رفتن از محدودیت‌های سازمان ملل و اعمال تحریم‌های یک جانبه تنها نمونه‌های اندکی از حقایق واضح روابط بین‌الملل در طول سال‌های گذشته است.

وی ادامه داد روابط کشورهای قدرتمندی چون روسیه و ایران نقش مهمی در شکل دادن به جهان چند قطبی خواهد داد. «کنستانتین الکسیف» معاون مدیرکل آسیای وزرات خارجه روسیه نیز اظهار امیدواری کرد همکاری بین ایران و روسیه به دو کشور کمک خواهد کرد تا با تحریم‌های غرب مقابله کنند.

انتهای پیام/ 


 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها