امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 16
۰۱:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128415
تاریخ انتشار: ۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۱۵
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; بهزاد سلطانی رئیس هیأت‌عامل صندوق نوآوری و شکوفایی در نشست هم‌اندیشی ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; بهزاد سلطانی رئیس هیأت‌عامل صندوق نوآوری و شکوفایی در نشست هم‌اندیشی کارگزاران فن& zwnj;بازارها گفت: در سال 82 فن‌بازارها در کشور بومی شدند به طوری که در هفته پژوهش نیز در نمایشگاه دستاوردهای علمی شرکت کردند و تاکنون 4 میلیارد تومان و 19 هزار یورو در این بخش کار شده است.

وی افزود: از ابتدای امسال دولت شروع به پرداخت بدهی‌های بخش خصوصی کرده است و چند ماه پیش 100 میلیارد تومان ویژه لیزینگ مصوب کردیم ولی تاکنون خروجی زیادی از فن‌بازارها نداشتیم که باید پروژه‌های این بخش افزایش یابد.

سلطانی با بیان اینکه به طور معمول باید 5 درصد منابع نوآوری و شکوفایی از طریق صندوق پژوهش و فناوری تامین شود گفت: در حال حاضر 61 درصد منابع از طریق صندوق پژوهش و فناوری تامین شده و ظرفیت این صندوق تکمیل است.

وی واسطه‌گری را از آسیب‌های بحث لیزینگ عنوان کرد و گفت: هر شرکت دانش‌بنیان تا سقف 2 میلیارد تومان می‌تواند لیزینگ داشته باشد، فن‌بازارها باید به خودشان متکی باشند زیرا در صورت اتکا به پول دولت پس از مدتی کار برای آنها مشکل می‌شود.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها