امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۱۴:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128444
تاریخ انتشار: ۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۱۵
تعداد بازدید: 264
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بیروت، بدون تردید اظهارات اخیر مسئولان جمهوری اسلامی ایران مبنی بر مجهز کردن «حزب الله» لبنان ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بیروت، بدون تردید اظهارات اخیر مسئولان جمهوری اسلامی ایران مبنی بر مجهز کردن «حزب الله» لبنان به موشک‌های «فاتح 110» موضوع تازه و جدیدی برای رژیم صهیونیستی نیست، چون سال‌هاست که بسیاری از گزارش‌های صهیونیستی از احتمال دستیابی حزب الله به این سلاح سخن می‌گویند، همانند موشک‌های ضد زره پوش این حزب که گزارش‌های صهیونیستی تا پیش از تجاوز 2006 میلادی این رژیم به جنوب لبنان از آن سخن می‌گفتند.

اظهارات اخیر مسئولان جمهوری اسلامی ایران در خصوص تجهیز حزب‌الله به این نوع از موشک‌ها را نمی‌توان برکنار از ماهیت و ساختار جنگ آینده و احتمالی ملاحظه کرد که هر آن ممکن است، رژیم صهیونیستی دست به آن بزند، به ویژه در حال حاضر که بحران سوریه مرحله‌ای بسیار حساس و مهم را به خصوص در جبهه جنوبی که گروهک‌های تروریستی تکفیری فعال در آن آشکار از سوی رژیم صهیونیستی مانند «جبهه النصره» حمایت می‌شوند، سپری می‌کند و از سوی دیگر برکسی پوشیده نیست یا جای شک و ابهام وجود ندارد که لبنان یکی از مهمترین اهداف گروهک‌های تروریستی تکفیری مانند «جبهه النصره» و «داعش» و هدف مشترک این گروهک‌ها با رژیم صهیونیستی است.

این موضوعی نیست که از دید تهران یا مقاومت لبنان و حزب‌الله آن دور مانده باشد، به همین دلیل اظهارات مسئولان ایرانی مبنی بر مجهز کردن حزب‌الله به این موشک‌ها پیام‌های بسیاری نه تنها برای رژیم صهیونیستی که برای همپیمانان تکفیری آنها مانند «جبهه النصره» و «داعش» دارد که مهمترین این پیام‌ها را می‌توان در موارد زیر ملاحظه کرد، در حالی‌ که پیش از این باید درباره موشک «فاتح 110» توضیح داد که «افزایش بُرد، افزایش دقت و کاهش زمان مورد نیاز برای استقرار و پرتاب و سهولت در نحوه انبارداری در مناطق مختلف آب و هوایی از مهمترین شاخصه‌‌های موشک فاتح 110 است».

- موشک «فاتح 110» با توان حمل کلاهک انفجاری به وزن 500 کیلو گرم نشان می‌دهد که توان تخریبی بسیار بالایی دارد و حزب الله تاکنون به سلاح‌هایی با چنین توان تخریبی مجهز نبوده، بنابراین مجهز شدن این حزب به این نوع سلاح روند جنگ آتی آحتمالی این حزب با رژیم صهیونیستی را دستخوش تحول و دگرگونی خواهد کرد و تل‌آویو به خوبی دریافته، توان تخریبی حزب الله همچون جنگ‌های پیشین این حزب با این رژیم نخواهد بود.

- در حالی‌که بُرد نسل‌های پیشین این موشک از 200 کیلومتر به 300 کیلومتر و بُرد نسل کنونی این موشک که نسل چهارم آن به شمار می‌آید، به 350 متر می‌رسد، دستیابی حزب الله به آن در عمل به این معناست که تمام اهداف رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی زیر آتش مقاومت خواهد بود، از پایگاه‌های هوایی ارتش «اسرائیل» در منطقه «الجلیل» گرفته تا تاسیسات حیاتی این رژیم در حیفا و موسسات و نهادهای حکومتی آن در تل‌آویو، به گونه‌ای که کارشناسان امور نظامی بر این باورند که موشک‌های فاتح 110 توان هدف گرفتن پایگاه هوایی «حتساریم» در جنوب سرزمین‌های اشغالی را نیز دارد، بنابراین می‌توان گفت، تمام نقاط سرزمین‌های اشغالی زیر پوشش آتش مقاومت خواهند بود.

- در بیان ویژگی‌های موشک فاتح 110 گفته شد که یکی از مهمترین ویژگی‌های این موشک سهولت در پرتاب است. در واقع امکان شلیک این موشک از سکوهای ثابت و متحرک این امکان را به نیروهای استفاده کننده از آن می‌دهد تا در هر شرایطی حتی درحال حرکت آن را شلیک کنند. این درحالی است که جدیدترین نسخه‌های تولید شده این موشک توان تغییر مسیر در حین پرواز را هم دارد.

- استفاده موشک فاتح 110 از سوخت جامد به این معناست که به آن سرعت بسیاری در حمله به هدف می‌دهد و این می‌تواند، چالشی بزرگ برای سامانه پدافند موشکی رژیم صهیونیستی به نام «گنبد آهنین» و دیگر سیستم‌های پدافند هوایی این رژیم باشد، چراکه این موشک به خاطر سرعتتش توان مقابله با پدافند هوایی رژیم صهیونیستی را دارد که بر عامل سرعت متکی هستند.

درباره موشک فاتح 110 و تجهیز حزب الله به آن همین قدر کافی است که گزارش‌های نظامی و امنیتی رژیم صهیونیستی از سال‌ها پیش درباره خطرات مجهز شدن حزب الله به آن برای امنیت و موجودیت «اسرائیل» سخن گفته بودند.

این درحالی است که تحلیلگران امور نظامی غرب براین باورند، دستیابی حزب الله به موشک فاتح 110 بر معادله درگیری در سوریه و جنگ جاری در این کشور نیز تاثیر خواهد گذاشت.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها