امروز : یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 19
۱۷:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128458
تاریخ انتشار: ۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 62
به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وزیر ارتباطات امروز در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤال فارس درباره انتصاب قائم مقام

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وزیر ارتباطات امروز در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤال فارس درباره انتصاب قائم مقام فناوری و امور بین‌الملل سازمان صدا و سیما که یکی از مسئولیت‌های وی ایجاد رگولاتور صوت و تصویر اعلام شده، گفت: رئیس هر سازمان می‌تواند تصمیماتی را اتخاذ کند و در زیر مجموعه خود سیاست‌هایی را اعلام نماید اما درباره موضوع تلویزیون اینترنتی قاعده کلی ارائه مجوز زیرساخت ارتباطی از سوی وزارت ارتباطات و ارائه مجوز محتوایی از سوی نهادهای متولی محتواست.

وزیر ارتباطات توضیح داد: در بستر تلویزیونی اینترنتی امکان ارائه انواع محتوا وجود دارد که تولی‌گری آن می‌تواند برعهده صدا و سیما، وزارت ارشاد، آموزش و پرورش و دیگر نهادهای ارائه دهنده آن محتوا باشد.

وی گفت: اگر به تقسیم‌بندی احترام بگذاریم و زیرساخت را برعهده وزارت ارتباطات، محتوای فرهنگی را برعهده وزارت ارشاد و محتوای متعلق به آرشیو صدا و سیما را در اختیار صدا و سیما قرار دهیم، در این باره مشکلی وجود نخواهد داشت.

وی همچنین در بخش دیگر از سخنان خود درباره تأکید رئیس جمهور بر افزایش کیفیت اینترنت متناسب با نیازهای روز کاربران و اقدامات وزارت ارتباطات برای تحقق این امر، گفت: در آغاز به کار دولت تعداد کاربران ADSL و وایمکس دوبرابر شده‌ است.

واعظی توضیح داد:‌در ابتدای کار دولت تعداد کاربران این دو سرویس حدود 3.5 میلیون نفر بود که اکنون به 7 میلیون کاربر افزایش یافته است.

وزیر ارتباطات همچنین در پاسخ به سؤالی درباره شناسایی ویروس رین از سوی شرکت سمانتک گفت: مرکز SOC شرکت زیرساخت در مرکز مخابراتی امام خمینی قابلیت شناسایی ویروس‌ها و افزارهایی که از خارج وارد ایران می‌شود و معمولا با این موارد مقابله می‌کند اما تاکنون گزارشی از ورود ویروس رین نداشته‌ایم.

وی همچنین در واکنش به اظهارنظر رئیس سازمان بسیج مستضعفین درباره لزوم راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات توسط بسیج  گفت: در این باره چیزی نشنیده‌ام و تصور می‌کنم منظور ایشان راه‌اندازی شبکه اجتماعی برای بسیج بوده است و بعید می‌دانم آنچه که اعلام کرده‌اند مشابهتی با آنچه که وزارت ارتباطات انجام می‌دهد داشته باشد.
انتهای پیام/آ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها