امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۵:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128474
تاریخ انتشار: ۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اراک جولیو هاس ظهر امروز در نشست با فعالان اقتصادی استان مرکزی اظهار داشت: سوئیس کشوری است که جمعیت 8 ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اراک جولیو هاس ظهر امروز در نشست با فعالان اقتصادی استان مرکزی اظهار داشت: سوئیس کشوری است که جمعیت 8 میلیونی و یک دهم جمعیت ایران را دارد.

وی با بیان اینکه ایران کشوری مهم و زیبا بوده و تاریخ تاثیرگذار و ظرفیت‌های غنی این کشور بی‌نظیر است، تصریح کرد: ایران پتانسیل عظیمی دارد که اگر تلاش کند با استفاده از این پتانسیل‌ها به موفقیت خواهد رسید.

سفیر سوئیس در ایران ادامه داد: امروز در آستانه فصل جدید ارتباطات بین ایران و جامعه بین‌الملل هستیم، از جهتی شرکت‌های داخلی و خارجی در بازارها با چالش‌های گوناگون مواجه هستند که اگر رهبرها با یکدیگر متحد باشند، می‌توان این چالش‌ها را از بین برد.

هاس افزود: من مطمئن هستم آینده درخشان تجاری بین ایران و سوئیس به وجود خواهد آمد، چرا که روی بنیان‌های مستحکم حساب کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه تاریخچه روابط دو جانبه بین ایران و سوئیس به قرن 17 و استقرار ساعت‌سازان سوئیسی در ایران بر می‌گردد، ادامه داد: ایران و سوئیس در بخش اقتصادی با توجه به پتانسیل‌های اقتصادی که دارند، آینده درخشانی خواهند داشت.

سفیر سوئیس در ایران اظهار کرد: در حال حاضر بزرگ‌ترین مشکل در صادرات کالاهای ایران به سوئیس به خاطر دستورالعمل‌های پیچیده صنعت ایران است و نه به دلیل کیفیت کالا و مشکلی که مشهود است مربوط به سابقه، شناخت و مسائل مالی است.

سفیر سوئیس در ایران در ادامه از سفر هیئت سوئیسی به ایران در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: تلاش زیادی برای متقاعد کردن هیئت سوئیسی برای سفر به ایران انجام داده‌ام.

سفیر سوئیس در ایران اظهار کرد: میزان سفر توریست‌های سوئیس به ایران دو برابر شده و این قدرت شناخته شدن ایران در جهان را نشان می‌دهد، ولی شناختی که در اروپا از ایران وجود دارد متفاوت شده است.

هاس با اشاره به اینکه در سال آینده تعداد توریست‌های سوئیس به ایران 50 درصد افزایش خواهد یافت، بیان کرد: ایران یکی از جواهرات در صنعت توریسم است و ظرفیت فراوانی در این زمینه دارد.

انتهای پیام/87002/غ40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار