امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۰:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128484
تاریخ انتشار: ۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
 به گزارش خبرنگار سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، هفتمین نشست شورای عالی مجمع جهانی بیداری اسلامی که عصر امروز در هتل آزادی تهران ...

 به گزارش خبرنگار سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، هفتمین نشست شورای عالی مجمع جهانی بیداری اسلامی که عصر امروز در هتل آزادی تهران برگزار شد با صدور بیانیه‌ای به کار خود پایان داد.

در این بیانیه آمده است: این اجلاس در زمانی برگزار می‌شود که مردم مظلوم فلسطین پس از مقاومت کم‌نظیر در جنگ 51 روزه غزه هم‌چنان با تهاجم وحشیانه صهیونیست‌ها مواجه هستند و قدس شریف نیز جولانگاه سربازانی است که نه تنها نمازگزاران را از عبادت منع می‌کند بلکه از هرگونه اهانتی به قبله اول مسلمانان دریغ نکرده است.

این بیانیه می‌افزاید: در این شرایط متاسفانه جریان‌های ساخته دست استکبار جهانی در برخی از کشورهای اسلامی، با تکثیر هم‌کیشان خود و ارائه چهره‌ای خشن از اسلام علاوه بر آنکه عامدانه تلاش می‌کنند تا حرکت واقعی مسلمانان برای بازگشت به آموزه‌های اصیل اسلام در جهت تغییر شرایط جوامع اسلامی را از مسیر اصلی خود خارج سازند در عین حال مساله فلسطین به عنوان مهم‌ترین مساله جهان اسلام را نیز تحت الشعاع رفتارهای ضد اسلامی خود قرارداده‌اند.

براین اساس اعضای شورای عالی مجمع جهانی بیداری اسلامی با بهره‌گیری از بیانات حکیمانه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای و با آگاهی از وظایف خطیری که در این مقطع حساس بر عهده علما، بزرگان و رهبران کشورهای اسلامی قرار دارد در اجلاس مشورتی خود مهم‌ترین مسائل جهان اسلام را مورد تاکید قرار داده‌اند که از آن جمله می‌توان به این موارد اشاره کرد:

حاضران در این نشست که ریاست آنرا علی اکبر ولایتی بر عهده داشت در ادامه این بیانیه تصریح کردند که بیداری اسلامی، کوشش بی نظیری در جهت حاکمیت بخشی به اسلام ناب محمدی است. هم‌چنین بیداری اسلامی در کنار حق‌جویی و تلاش بی‌وقفه برای احیای ارزش‌های دینی با مبارزه بی‌امان با ظلم و نژادپرستی پیوند خورده است و این بیداری بدون تردید حضوری همه جانبه دارد.

این بیانیه در ادامه تاکید می‌کند: مهم‌ترین مصداق مبارزه با ظلم و استکبار در حال حاضر مبارزه مردم فلسطین با رژیم اشغال‌گر صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی است و ما یقین داریم که انتفاضه مستمر مردم فلسطین تا زمان آزادی کامل این سرزمین ادامه خواهد داشت و وظیفه مسلمانان در هر نقطه از جهان این است که ضمن حمایت از مردمان فلسطین نگذارند این جنبش مقدس تحت الشعاع رفتارهای انحرافی قرار بگیرد.

حاضران در نشست امروز اعلام کردند که که ناتوانی صهیونیسم بین‌الملل و استکبار جهانی در مقابله رودررو با مقاومت اسلامی در فلسطین و لبنان باعث شده است که آن‌ها با سازماندهی جریان‌های انحرافی در قالب گروه‌های تکفیری و با فریب برخی جوانان مسلمان تلاش کنند تا مساله فلسطین را منحرف کرده و دستاوردهای حرکت عظیم بیداری اسلامی را بی‌اثر کنند.

در بخشی دیگری از این بیانیه که در هفتمین اجلاس شورای عالی مجمع جهانی بیداری اسلامی  قرائت شد، تاکید شده که مهم‌ترین هدف استکبار جهانی از ایجاد گروه‌های تکفیری و افراطی این است که علاوه بر انحراف از مساله فلسطین اسلام‌هراسی و ارائه چهره‌ای خشن از اسلام در جهان دامن بزنند.

این بیانیه در پایان تصریح می‌کند که تعارض‌های انحرافی در جهان اسلام تاکنون علاوه بر از بین بردن زیرساخت‌ها و منابع اقتصادی و انسانی در کشورهای اسلامی به ویژه عراق، سوریه، یمن و لیبی این کشورها را با خطر تجزیه مواجه ساخته است. درنتیجه مشکلات موجود در جهان اسلام نباید در امید و اراده امت اسلامی برای ایجاد تمدنی مبتنی بر آموزه‌های دینی و اخلاقی خللی وارد کند.
انتهای پیام/
 
  انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها