امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۱۲:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12849
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۸
تعداد بازدید: 136
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری عراقی ابا، این روزها و در آستانه میلاد حضرت امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری عراقی ابا، این روزها و در آستانه میلاد حضرت امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل عباس(س) و امام سجاد(ع) ده‌ها ناشر کتاب وارد کربلا شده‌اند تا در نهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب کربلا شرکت کنند.

بنابر این گزارش این نمایشگاه کتاب در حاشیه هشتمین دوره جشنواره «بهار جهانی فرهنگی» که توسط دو عتبه مقدسه حسینی و عباسی برگزار می‌شود، برپا خواهد شد.

میسر الحکیم عضو کمیته آماده‌سازی این نمایشگاه گفت: از میان 400 درخواست رسیده با حضور بیش از 190 ناشر و وکیل ناشر از 13 کشور برای حضور در این نمایشگاه موافقت شده است.

وی با بیان اینکه این نمایشگاه کتاب از ابتدای شعبان آغاز می‌شود و تا نیمه شعبان ادامه دارد، افزود: بیشترین ناشران از آن لبنان است که با 77 ناشر در این نمایشگاه حاضر هستند و پس از آن مصر با 34 ناشر، ایران با 25 ناشر، سوریه با 13 ناشر، اردن با 6 ناشر و انگلستان با 5 ناشر حضور دارند.

الحکیم ادامه داد: علاوه بر این کشورها آمریکا، عربستان، الجزائر، هند، بحرین و امارات متحده حضور دارند و همچنین 53 ناشر نیز از عراق در این نمایشگاه که به مساحت 3440 مترمربع برگزار می‌شود، شرکت می‌کنند.

این عضو کمیته آماده‌سازی نمایشگاه بین‌المللی کتاب کربلا همچنین از حضور عتبات و آستان‌های مقدس ائمه اطهار(ع) در عراق و دیگر کشورها در این نمایشگاه خبر داد و گفت: علاوه بر عتبات مقدسه علوی، حسینی، کاظمی، عسکری و عباسی(ع) از عراق، آستان شاه‌عبدالعظیم حسنی از ایران و همچنین مزارهای دینی عراقی چون مزار رشید الهجری، مزار میثم تمار، مسجد سهله کوفه و مزار سلمان محمدی در این نمایشگاه حاضر می‌شوند.

وی همچنین درباره برخی کتاب‌های منع شده در این نمایشگاه تاکید کرد: هر کتابی که به گمراهی دعوت کرده و یا شبهه‌افکنی کند و یا به مسائل جنسی پرداخته باشد نمی‌تواند در این نمایشگاه حاضر شود اما در این نمایشگاه شاهد حضور همه‌گونه کتاب در رشته‌های مختلف هستیم.

انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها