امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۱:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128494
تاریخ انتشار: ۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 50
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم به نقل از مرکز خبر حوزه، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی، برگزاری این کنگره را کاری ابتکاری ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم به نقل از مرکز خبر حوزه، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی، برگزاری این کنگره را کاری ابتکاری و نو عنوان کرد و گفت: آیت‌الله مکارم‌شیرازی در این‌گونه مسائل ابتکار و ذوق خاصی دارند امیدواریم این اقدام نقطه عطفی برای تقریب مذاهب اسلامی باشد.

رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب ادامه داد: استقبال از این همایش خیلی خوب بود و مهمانان متنوع بوده و از همه جا آمده بودند.

وی با بیان اینکه برگزاری این کنگره یک ضرورت در جوامع اسلامی بود، افزود: جمهوری اسلامی در این زمینه پیشتاز شد و این مسئله امر مهمی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی یادآور شد: برای داعشی‌ها و تکفیری‌ها شیعه و سنی فرقی ندارد آنها غیر خود را مسلمان نمی‌دانند.

رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب اظهار کرد: اینها نه مسلمانند نه از اسلام چیزی می‌دانند دسته چندمی‌های آنها افرادی فریب‌خورده و بدبخت هستند که از نقاط مختلف جهان زیرپرچم داعش جمع شده‌اند و قربت الی‌الله به جهنم می‌روند در حالی‌که فکر می‌کنند کار خوبی انجام می‌دهند.

وی خاطر‌نشان کرد: کجا اسلام اجازه می‌دهد بی‌گناهان، زنان، کودکان و افرادی که دخالت در هیچ مسئله‌ای ندارند را این‌طور قتل عام کنند و بکشند؟!

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی با اشاره به برگزاری کنگره «جریان‌های افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای اسلام» افزود: این کار لازم بود و ان‌شاءالله ادامه پیدا کند چون بهترین کار برای جلوگیری از فعالیت‌های این‌ها از بین بردن ریشه عقیدتی آنها است.

وی ادامه داد: البته نیروی نظامی لازم است و اگر فتوای آیت‌الله سیستانی در فعال کردن جوان‌های مومن و حزب‌اللهی نبود معلوم نبود الان وضعیت عراق چگونه بود.

رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب تصریح کرد: اگر ریشه عقیدتی اینها زده شده و تفکراتشان برای مردم تبیین شود و جمیع علمای مسلمان اعلام برائت کنند و بگویند اینها از ما نیستند دستشان خالی می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی خاطرنشان کرد: اینها در عقاید جزء خوارج هستند و تفکراتشان از آنجا نشأت می‌گیرد. مبانی فکری ایشان وهابی‌گری است و از تفکرات و نوشته‌های محمد ابن عبدالوهاب که از ابن‌تیمیه گرفته، ریشه می‌گیرد و نهایتا به خوارج می‌رسد.

انتهای پیام/2258/ک/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها