امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۶:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128495
تاریخ انتشار: ۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (سه‌شنبه) خانه ملت پس از بررسی سؤال ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (سه‌شنبه) خانه ملت پس از بررسی سؤال ملی محمدرضا پورابراهیمی نماینده کرمان از علی ربیعی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی، از پاسخ‌های ربیعی قانع نشدند و بدین ترتیب هفتمین کارت زرد مجلس نهم به دولت یازدهم، به وزیر کار رسید.

سؤال ملی پورابراهیمی پیش از این در کمیسیون اجتماعی مورد بحث و بررسی قرار گرفته بود اما به دلیل عدم اقناع نماینده سؤال‌کننده از پاسخ‌های وزیر، برای رسیدگی بیشتر به صحن علنی موکول شد.

پورابراهیمی در این سؤال از وزیر کار پرسید: ملاک در انتخاب و انتصاب مدیران صندوق‌های زیرمجموعه وزارت تعاون یعنی صندوق بازنشستگی کشوری و تأمین اجتماعی چیست؟

علی ربیعی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی طی سخنانی در صحن پارلمان به ارائه توضیحاتی درباره سؤال ملی پورابراهیمی پرداخت و اظهار داشت: وزارتخانه کار و رفاه اجتماعی یک وزارتخانه کاملاً اجتماعی است، بخش‌های اقتصادی که زیر نظر صندوق‌های بازنشستگی است، بخشی از اقتصاد اجتماعی و برای آینده کارگران کشور است.

وی با بیان اینکه بنده افراد متخصص و متعهدی که می‌شناختم را در وزارت کار و رفاه اجتماعی به کار گرفتم، افزود: عملکرد سازمان بهزیستی در سال 93 درخشان شده است و این سازمان هر روز بهتر از دیروز عمل می‌کند.

وزیر کار در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: یک عده می‌گفتند ما 200 هزار دفترچه بیمه هم نمی‌توانیم بدهیم اما امروز حدود 5 میلیون دفترچه بیمه صادر کردیم که در هفته‌های آتی جشن بیمه شدن همه ایرانیان را می‌گیریم، از محل صرفه‌جویی تامین اجتماعی، 12 میلیارد تومان برای استمرار اجرای طرح بیمه سلامت هزینه شده است، شورایعالی بیمه تنها در زمان آقای مصری فعال بود اما در مدتی که از وزارت بنده می‌گذرد، در این یکسال 8 جلسه آن تشکیل شده است.

وی ادامه داد:‌ مبارزه با فقر غذایی،‌ مسکن و گرسنگی را آغاز کردم بنده به وزارتخانه‌ای رفتم که می‌تواند ارزش‌های مقام معظم رهبری را اجرا و پایه‌های نظام را مستحکم کند. باید بدانیم وزارت رفاه و تامین اجتماعی تنها یک شرکت نیست، شرکت‌ها با چند فاصله و طبقه مدیریتی به بنده متصل می‌شوند، کمتر از هزار روز از عمر وزارتم باقی مانده لذا باید برای حل مشکلات مردم تلاش کنیم.

ربیعی خاطرنشان کرد: من در این مدت سازمان تامین اجتماعی را سامان دادم، افرادی را از درون خود سازمان که تخصص داشتند برای پست‌های مدیریتی به کار گرفتم، ولله یک ذره تعلقات در نظر نگرفتم،‌ رئیس سازمان تامین اجتماعی دارم که 14 میلیون تومان حقوقش است اما نصف آن را پس می‌دهد و فیش حقوقی او اینجاست؛ وظیفه دارم به همه مشکلات در این سازمان رسیدگی کنم،‌ اصلاحاتی در شستا انجام دادم، همه باید بدانند شستا حیاط خلوت هیچ کس نیست، شخص خود بنده در شستا دخالت نمی‌‌کنم، امروز شایسته‌سالاری در وزارت رفاه حاکم شده است.

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در ادامه سخنانش با اشاره به اظهارات پورابراهیمی مبنی بر بکارگیری عضو دفتر نهضت آزادی در این وزارتخانه، گفت: اصلاً چنین فردی وجود ندارد، بنده درباره ارکان وزارت رفاه و نحوه انتخاب مدیران برای این وزارتخانه فکر کردم و سپس آنان را انتخاب کردم، یک اتهامی که نسبت به بنده مطرح می‌کنند این است که مدیران سابق را نگه داشتم، از هر سو درباره این موضوع به من حمله می‌کنند و بنده آن را نشانه سالم عمل کردنم می‌دانم؛ می‌گویند جوانی 29 ساله معاون شستاست، باید بگویم آن جوان 40 سال سن دارد و قبل از دولت یازدهم، معاون شستا بوده است، آنقدر پاک زندگی کردم که اگر غذایی در وزارتخانه بخورم را حساب می‌کنم،‌ اگر به سفری بروم که خانواده و فرزندانم همراهم باشند، هزینه غذا و هتل خانواده‌ام را شخصاً حساب می‌کنم، آرزویم این است که با ارزش‌های امام و مقام معظم رهبری زندگی کنم.

وزیر کار ادامه داد: در تحقیقاتی که انجام دادم، متوجه شدم یک شرکت متعلق به بانک توسعه صادرات که صد در صد دولتی بوده و همچنین یک شرکت متعلق به بانک سرمایه، تخلفاتی را انجام دادند، با آنان برخورد کردم و اگر لازم باشد باز هم برخورد می‌کنم.

ربیعی ادامه داد: 2 خط قرمز در وزارت رفاه دارم، یکی فساد است و دیگری مقام معظم رهبری؛ ما با نظام شوخی نداریم، این 2 موضوع حریم ماست و انتظارم این است که انتقادات به درستی مطرح شود، تبعیت از مجلس را بر خودم واجب می‌دانم، اما بگذارید از اخلاق حمایت شود.

ربیعی در پایان خاطرنشان کرد: از 6 صبح تا 2 نیمه شب مانند یک بسیجی کار می‌کنیم و افتخارم این است که لباس سبز بر تن کرده‌ام، اما متأسفانه لباس خاکستری تنم نبوده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها