امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 17
۱۳:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128497
تاریخ انتشار: ۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کاظم جلالی نماینده مردم شاهرود و رئیس فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت در حاشیه جلسه ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کاظم جلالی نماینده مردم شاهرود و رئیس فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت در حاشیه جلسه علنی امروز(سه& zwnj;شنبه) پارلمان در جمع خبرنگاران در پاسخ سؤال خبرنگار فارس،‌ مبنی بر اینکه نظر فراکسیون شما با توجه به جلسه امروز با وزیر پیشنهادی علوم نسبت به آقای فرهادی چیست، گفت:‌ در جلسه امروز آقای دکتر فرهادی برنامه‌های خود را با نمایندگان در میان گذاشت.

وی اضافه کرد: به نظر می‌رسد فضای مجلس و البته فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت نسبت به وزیر پیشنهادی علوم مثبت است، فراکسیون اصولگرایان رهروان از آقای دکتر فرهادی حمایت می‌کند و امیدواریم وی با رأی بالایی در داخل مجلس شورای اسلامی رأی بیاورد تا این وزارتخانه که چند ماهی است با سرپرست اداره می‌شود به یک وضعیت منسجم برسد.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی دانشگاه‌ها را نیازمند توجه ویژه دانست و تأکید کرد که با انتخاب وزیر توجه لازم به دانشگاه‌ها صورت گیرد.

جلالی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس، درباره علل برگزاری تشکیل نشست مشترک فراکسیون‌های اصولگرایان و اصولگرایان رهروان ولایت با وزیر پیشنهادی علوم اظهار داشت: ما روز یکشنبه اعلام کردیم که سه‌شنبه هفته جاری فراکسیون ما با وزیر پیشنهادی علوم برگزار می‌شود، از طرف برادران ما در فراکسیون اصولگرایان این مطلب بیان شد که آنها نیز در جلسه شرکت کرده و نشست به صورت مشترک برگزار شود. طبیعی است این موضوع پذیرفته و جلسه به صورت مشترک برگزار شد.

جلالی همچنین پیرامون تحلیل خود درباره مذاکرات هسته‌ای نیز گفت: در داخل منطقه ما هم بخشی از کشورهای عربی و در رأس آنها سعودی‌ها نسبت به رسیدن به یک تفاهم نگرانند و هم رژیم صهیونیستی از تفاهم در مذاکرات ابراز نگرانی کرده است.

وی اضافه کرد: رژیم صهیونیستی نگران این است که جمهوری اسلامی ایران با 1+5 به توافق برسد، البته طبیعی است زیرا برخی کشورهای منطقه به دنبال پیشبرد سیاست‌های خود هستند و به دروغ تهمت‌هایی را به جمهوری اسلامی ایران بستند که اساساً این مباحث کذب است، آنها به دنبال پروژه ایران هراسی بودند که این پروژه به شکست انجامیده و نتیجه‌ای نخواهد داشت.

رئیس فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با بیان اینکه گفت‌وگوی ایران با 1+5 و تفاهمات در مذاکرات باعث شد برخی کشورها چهره واقعی خود را به منصه ظهور خاطرشنان کرد: مذاکرات هسته‌ای ماهیت حقیقی برخی کشورهای منطقه برای ما نمایان کرد.

جلالی همچنین با بیان اینکه همگان قدرشناس تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای هستند اظهار داشت: همگان در داخل کشور خواستار این هستند که مذاکرات هسته‌ای با حفظ خطوط قرمز و با حفظ دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران به نتیجه برسد، اگر اختلافاتی هم در داخل وجود دارد زمانی که نظر مقام معظم رهبری مطرح باشد همگان در آن به یک اجماع می‌رسند به همین دلیل نباید خیلی نگران فضای داخل بود.

نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اکنون در آمریکا جمهوری‌خواهان به قدرت رسیده‌اند تصریح کرد: امروز با توجه به این موضوع نفوذ آقای اوباما و تیمش در آمریکا کمتر شده است و این وضعیت نقطه ابهامی را در مذاکرات ایجاد می‌کند، این سؤال مطرح می‌شود که آنها بر فرض اگر تفاهمی هم با ایران بکنند چگونه می‌خواهند آن را دنبال کنند؛ بالاخره در تفاهم حقوق هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران از جمله غنی‌سازی و لغو تحریم‌ها مد نظرند که باید این موضوع به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه تحریم‌ها در 4 سطح انجام شده است خاطرنشان کرد: تحریمات اتحادیه اروپا، دستورات ریاست جمهوری آمریکا، شورای امنیت و کنگره آمریکا این 4 سطح را شامل می‌شوند و باید این موضوع روشن شود که تحریم‌های کنگره آمریکا به چه صورتی لغو خواهد شد.

وی ادامه داد: اگر 90درصد تفاهمات پیش رود و فقط 10درصد آن باقی بماند در واقع اگر ما به توافق نرسیم آن 90 درصد نیز به عنوان توافق محسوب نمی‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها