امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۰:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128500
تاریخ انتشار: ۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 68
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، دزدان دریایی که در 2 روز گذشته قصد تعرض به یک فروند نفتکش ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، دزدان دریایی که در 2 روز گذشته قصد تعرض به یک فروند نفتکش ایرانی را داشتند و حضور ناوگروه سی و دوم مانع از این اقدام آنان شده بود برای بار دوم و با تجدید قوای بیشتر با گذشت کمتر از 48 ساعت در حوالی تنگه باب المندب به این نفتکش ایرانی حمله کردند که باز هم آتش پرحجم و حضور به موقع این ناوگروه نیروی دریایی ارتش اجازه هیچ تعرضی به دزدان نداد.

بنابراین گزارش دزدان دریایی برای بار دوم تعداد قایق های خود را به 14 فروند افزایش داده و با تجهیز به سلاح های نیمه سنگین و پیشرفته‌تر به نفتکش ایرانی حمله کردند که پس از نزدیک شدن ناوگروه سی‌و‌دوم نیروی دریایی ارتش متواری شدند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی دو روز پیش از نجات یک فروند نفتکش جمهوری اسلامی ایران توسط ناوگروه این نیرو در ابتدای کانال ورودی به خلیج عدن از حمله دزدان دریایی سوار بر یک فروند لنج و قایق تندرو خبر داده بود.

ناوگروه سی و دوم نیروی دریایی ارتش متشکل از ناوشکن جمهوری اسلامی ایران جماران و ناو پشتیبانی رزمی بوشهر است که ماموریت خود را از منطقه یکم نیروی دریایی ارتش در (بندرعباس) آغاز کرده بود در مسیر انجام ماموریت محوله خود به منظور تامین امنیت خطوط مواصلاتی کشورمان پس از عبور از تنگه هرمز، راس الکوه، دریای عمان، راس الحد، دریایی عربی، جزیره مصیره، راس المدرکه، مجمع الجزایر کوریا و موریا، راس المربط، بندر صلاله، الموکلا، راس الفرتاک، راس الکلب و خلیج عدن چهارشنبه گذشته وارد کشور جیبوتی شده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها