امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۰:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128503
تاریخ انتشار: ۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
حسن رحیمی روشن عضو هیات علمی دانشگاه بوعلی‌سینای همدان در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گفت: ایران براساس ...

حسن رحیمی روشن عضو هیات علمی دانشگاه بوعلی‌سینای همدان در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گفت: ایران براساس قراردادهای بین& zwnj;المللی عمل کرده است و آژانس باید برای دسترسی ایران به انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای کمک می‌کرد در حالی که ما از این قضیه محروم بوده‌ایم و آژانس نه تنها کمک نکرده بلکه به عنوان ابزار دشمنان عمل کرده و مانع از دستیابی‌ ما به انرژی هسته‌آی شده است.

وی افزود: سال گذشته قراردادی بود که بسیاری آن را به نفع غرب دانستند زیرا امتیازی که به ما تعلق گرفت ما به ازای غرب نبود و در طول یک سال به تحریم‌ها اضافه شد، از طرفی قرار بود ایران روزی یک میلیون بشکه نفت صادر کند که پول آن برگردد ولی اینطور نشد و در طول یک سال گذشته 4.2 میلیارد دلار پول گرفتیم ولی 30 میلیارد دلار پول به پول‌های بلوکه شده ما اضافه شد و آژانس براساس وظایف فنی خود عمل نکرد.

رحیمی‌روشن ادامه داد: ایران به تمام تعهدات عمل کرد ولی عملا تحریم‌هایی که قرار بود برداشته شود برداشته نشد و غرب به بخش مهمی از هدفش که تعلیق بود رسید و ما ذخایر غنی شده 20 درصد را هم از دست دادیم در حالی که باید تمام تحریم‌ها برداشته می‌‌شد و ما مواجه شدیم با دوره زمانی 7 ماهه دیگری که دلیلش زیاده‌خواهی غرب بود.

به گفته عضو هیات علمی دانشگاه بوعلی سینای همدان، زیاده‌خواهی غرب باعث شد به توافق جامع نرسیم و چند ماه دیگر منتظر باشیم.

وی افزود: مطمئنا مذاکره‌کنندگان ایران باز هم از خطوط قرمز نظام در مقابل فشارهای غرب کوتاه نمی‌آیند و مذاکرات به نفع مردم ایران به پایان می‌رسد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها