امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۳:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128511
تاریخ انتشار: ۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
علی عبدی دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به ...

علی عبدی دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران با 1+5 گفت: مذاکرات وین همانطور که مطرح شده نشان داد آمریکا غیرقابل اعتماد است. یکی از دلایل این بحث رفتار تاریخی، سابقه و گذشته آمریکا است.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها چه پیش از انقلاب و چه بعد از آن با ملت ایران رو راست نبوده‌اند. آنها در گذشته به ایران به عنوان ژاندارم منطقه نگاه می‌کردند و ایران را فقط برای رسیدن به منافع خودشان می‌خواستند.

عبدی افزود: آمریکا بعد از انقلاب به جای اینکه از این رخداد مهم حمایت کند و به رای مردم احترام بگذارد، به پادشاهی که سال‌ها در این کشور جنایت کرده‌بود پناه داد. آنها بعد از آن به جای اینکه برای بهبود روابط تلاش کنند از سفارت خود در کشور ما به عنوان یک لانه جاسوسی استفاده کردند.

این فعال دانشجویی تاکید کرد: آمریکا بعد از انقلاب ما را مرتب به جنگ تهدید کرد، با فشار و تحریم سعی داشت ما را از پا درآورد، هر کاری توانست علیه ما انجام داد. این سابقه تاریخی نشان می‌دهد آمریکا قابل اعتماد نیست و یک‌شبه هم مواضعش تغییر نمی‌کند غیر از این فکر کنیم خیال باطلی است.

عبدی خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها به دنبال توقف پیشرفت علمی و توسعه علمی ما بودند. می‌خواستند صنایع دفاعی، کشاورزی و همه صنایعی که باعث پیشرفت ما می‌شود، متوقف شود، این خیال باطلی است. رفتارهای آمریکایی‌ها همواره مدرکی برای عدم حسن نیت آنهاست.

وی گفت: عده‌ای در داخل می‌خواهند نگاه خوش‌بینانه‌ای به دشمن داشته باشند، تمدید مذاکرات حتی صدای برخی از کشورهای حاضر در این مذاکرات مانند روسیه را درآورد و آنها نیز متوجه زیاده‌خواهی‌های آمریکا شدند.

عضو شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل با بیان اینکه تکیه بر اقتصاد مقاومتی و ظرفیت‌های داخلی کشور می‌تواند ما را از تمام مشکلات نجات دهد، تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی یک بخش پیشگیری و یک بخش درمان دارد. متاسفانه زمانی که رهبری بحث اقتصاد مقاومتی را مطرح کردند، زمان پیشگیری بود ولی کمتر به آن توجه شد. اگر آن زمان توجه به این مسئله شده بود و از مشکلاتی مانند رانت‌خواری، فساد اقتصادی، مشکلات گمرکی پیشگیری می‌شد، دیگر شاهد مشکلات نبودیم.

وی با بیان اینکه نظام اسلامی با فشار نظام سلطه از خطوط قرمز خود کوتاه نمی‌آید، ادامه داد: حال که زمان درمان رسیده‌است باید با توجه به اقتصاد مقاومتی مشکلات را درمان کنیم و کاری کنیم تا اگر آمریکا به زیاده‌خواهی خود ادامه داد بتوانیم مقاومت کنیم همانطور که 35 سال مقاومت کردیم.

عبدی با بیان اینکه باید همه تحریم‌ها برداشته شود و حقوق صلح آمیز هسته‌ای ایران به نتیجه برسد، خاطرنشان کرد: ایران پس از توافق‌نامه ژنو به همه تعهدات خود عمل کرد، ولی زیاده‌خواهی‌های آمریکا و غرب باعث تمدید مذاکرات شد. آنها نمی‌خواهند ما پیشرفت کنیم و سعی می‌کنند هر طور شده جلوی پیشرفت ما را بگیرند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها