امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۷:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128517
تاریخ انتشار: ۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
​به گزارش حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع تشخیص، محسن رضایی که به مناسبت فرارسیدن هفته بسیج در ...

​به گزارش حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع تشخیص، محسن رضایی که به مناسبت فرارسیدن هفته بسیج در جمع بسیجیان دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام سخن می‌گفت با اشاره به اینکه بسیج یادگار الهی و میراث ماندگار بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران است افزود: شجره طیبه بسیج به لطف خدا در طی این سالها و با ایثار مردم ایران به درختی تناور تبدیل شده است که تاریخ ملت ها را تحت تاثیر خود قرار داده است. بسیج یک مکتب اداره امور زندگی است که توانست هم در ایران و هم در کشورهای منطقه گسترش پیدا کند و پیروان این مکتب توانستند تاریخ ملت های خودشان را تحت تاثیر قرار دهند.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس افزود: در آذرماه سال 58 امام خمینی(ره) فرمودند که کشور ما نیاز به ارتشی 20 میلیونی دارد و اگر این ابتکار حضرت امام نبود ما نمی توانستیم در سالهای جنگ، حتی یک تپه را آزاد کنیم.

وی گفت: حقیقت این است که نیروهای مسلح و دولت بدون مردم نمی توانستند کاری از پیش ببرند، در سال ابتدایی جنگ تلاش هایی صورت می­گرفت اما موفق نمی شدند سرزمین و شهری را آزاد کنند، این روند ادامه داشت تا زمانی که فرمول به کارگیری مردم در جنگ به کمک فرماندهان کشف و به کار گرفته شد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: تجربه جنگ تحمیلی نشان داد که مردم می توانند در دفاع و امنیت کشور، نقش چشمگیر خود را نشان دهند، در واقع بسیج فرمول مردمی کردن امور است که اهمیت خود را در دفاع مقدس نشان داد و این فرمول در اقتصاد و صنعت و کشاورزی هم به کار می­آید و می­تواند امور را متحول کند اما تا کنون از آن استفاده شایانی نکرده ایم. اگر بتوانیم مردم را در اقتصاد دخالت بدهیم، همانند کاری که برخی کشورهای دیگر کرده اند. اقتصاد کشور و منطقه را متحول و شکوفا کنیم. مردمی کردن اقتصاد یکی از نکات برجسته اقتصاد مقاومتی است.

رضایی تصریح کرد: بسیج یک نهاد مردمی است و متعلق به همه آحاد ملت است، کانالیزه کردن، محدود کردن، جناحی و باندی شدن، به بسیج آسیب می زند و باید فراگیر بودن این ابداع حضرت امام(ره) را حفظ کنیم و در عین حال متوجه باشیم که اگر همه بیایند و هر یک بخواهند به راهی بروند، آسیب دیگری به بسیج وارد می­آید. باید اینگونه گفت که بسیج از اجتماع مردم در یک راه واحد پدید می آید. بسیج در بستر ولایت زنده می ماند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر لزوم حرکت بسیجیان در مسیر ولایت گفت: پیروی از ولایت، احترام به ارزش هایی چون اخلاق، ادب و برادری و رعایت قانون، ضامن معجزه بسیج برای پیشرفت کشور است. ما باید پاسدار فرمول امام راحل برای حل مشکلات کشور باشیم.​​

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها