امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۳:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128524
تاریخ انتشار: ۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش گروه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین علی یونسی در مراسم افتتاحیه ...

به گزارش گروه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین علی یونسی در مراسم افتتاحیه نهمین دور از گفت‌وگوی‌های دینی که عصر سه‌شنبه در حسینیه الزهراء سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد، گفت: خداوند در قرآن می‌فرماید دین در مقابل دین نیست، دین در مقابل شرک است و رسالت دین مقابله با بی‌دینی و شرک است.

وی ادامه داد: خداوند در آیه شریفه‌ای از قرآن آورده بین ما و شما (مسلمان و مسیحی) مشترکاتی است و دقیقا اشاره به توحید می‌کند.

دستیار ویژه رئیس جمهوری در امور اقوام و اقلیت دینی و مذهبی اظهارداشت:اما بعدها رابطه اسلام و مسیحیت به گونه‌ای تعریف شد که گویا این دو دین در برابر هم هستند.

یونسی تصریح کرد: خطر اصلی برای دین داری شرک جدید است که در غالب مکاتب ، ایدلوژی‌های جدید و ایسم‌ها و سلطه استکباری دیده می‌شود، این شرک جدید است که اسلام و مسیحیت را هدف قرار داده است و با هر دو مخالف می‌باشد .

وی با بیان اینکه بزرگترین خطری که دیانت را تهدید می‌کند دین بدون اخلاق و اخلاق بدون دین است، گفت: اگر اخلاق را از دین حذف کنیم خشونت‌های مختلفی پدید می‌آید که امروز در دنیا شاهد آن هستیم.

حجت الاسلام و المسلمین یونسی ادامه داد: آنچه امروز توسط گروههایی همانند داعش و طالبان تحت نام اسلام انجام می‌گیرد،هیچ ربطی به اسلام ندارد.

دستیار ویژه رئیس جمهوری در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی تصریح کرد: پیروان ادیان الهی باید از رسالت دینی و نجات انسان از بی‌دینی و خشونت تعریف جدیدی ارائه دهند، این تعریف همکاری متقابل اسلام و مسیحیت را می‌طلبد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار