امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۳:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128531
تاریخ انتشار: ۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
  به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، احمد موسوی دبیرکل جمعیت هلال احمر ایران صبح امروز با علی حسن‌‌

  به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، احمد موسوی دبیرکل جمعیت هلال احمر ایران صبح امروز با علی حسن‌‌ اف معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی در این دیدار جمعیت ایران را در جمعیت‌های برتر و عضو شورای حکام هلال احمر و صلیب سرخ جهانی عنوان کرد و گفت: جغرافیای ایران این کشور را تبدیل به یک کشور حادثه خیز کرده است. ما با حوادث مختلفی مواجه هستیم و برای مقابله با همه آنها آمادگی کامل داریم.

موسوی ادامه داد: حضور هلال احمر ایران در حوادث منطقه پررنگ است و در حوادثی که در جمهوری آذربایجان نیز رخ داد در کنار برادران آذری خود جهت کمک‌های بشردوستانه حاضر بود.

وی علت توانمندی ایران در حوزه امداد و نجات را حادثه‌خیز بودن کشور بیان کرد و گفت: در کنار امداد و نجات، بخش سلامت و بهداشت و درمان ما توانمندی‌های بسیاری در زمینه خدمات درمانی، بیمارستانی دارد.

دبیر کل جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: علاوه بر این، ما 4 کارخانه تولید دارو و تجهیزات پزشکی داریم که به تولید انواع تجهیزات پزشکی اقدام می‌کند ضمن اینکه در کنار این کارخانه‌ها سازمان جوانان و داوطلبان ما فعالیت‌های داوطلبانه و بشردوستانه را در میان 2 میلیون عضو داوطلب خود ترویج می‌دهد.

موسوی به علاقه‌مندی ایران جهت همکاری‌های مشترک با کشور آذربایجان اشاره کرد و گفت: ما همکاری‌های خوب آموزشی و درمانی با جمعیت هلال احمر آذربایجان داریم و علاقه‌مندیم بتوانیم سطح ارتباطاتمان را ارتقاء و افزایش دهیم.

وی تأکید کرد: همواره در سطح بین‌المللی اشتراکات ما با جمهوری آذربایجان بسیار و اغلب سازنده بوده است و همکاری‌های بسیار خوبی داشته‌ایم.

در ادامه حسن‌اف معاون نخست‌وزیر جمهوری آذربایجان نیز گفت: در برنامه‌ریزی برای سفر خواسته‌های خود را به سفیرمان در ایران گفتیم که یکی از آنها درخواست ملاقات با دبیرکل جمعیت هلال احمر بود و علت این امر این است که وقتی نیروهای مسلح ارمنستان 20 درصد آذربایجان را اشغال کرده بودند 1200 نفر از آوارگان و پناهندگان جنگی ما را جمعیت هلال احمر ایران یاری کرد.

وی افزود: سفر من به ایران اولین سفر رسمی مقامات آذربایجان به ایران بعد از سفر روحانی به کشورمان است.

وی به خاطرات خود از جنگ اکتبر 93 اشاره کرد و گفت: خود من یکی از پناهجویانی بودم که به دلیل جنگ در چادرهای هلال‌احمر ایران ساکن شده بودم و همان زمان هلال احمر تقریباً 50 کمپ برای اسکان آوارگان آذربایجانی تأسیس کرد.

 

وی گفت: این زمان مصادف شد با شرایط بد مالی آذربایجان و هرج و مرج در کشور و کمک‌های هلال‌احمر ایران به ما در آن شرایط بسیار کمک کرد.

حسن‌اف در مورد علت ملاقات خود با دبیرکل جمعیت هلال احمر ایران، گفت: ما امروز به استقلال مالی رسیده‌ایم و می‌توانیم 1200 نفر از جنگ زدگانمان را خودمان اسکان دهیم اما این به این معنا نیست که ما روزهای گذشته را فراموش کرده باشیم و به همین دلیل و جهت قدردانی از زحمات هلال احمر ایران درخواست ملاقات با دبیرکل جمعیت هلال احمر ایران را دادیم.

معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان تأکید کرد: هر چقدر ایران پیشرفت می‌کند و رفاه آن بیشتر می‌شود این موضوع به نفع آذربایجان خواهد بود و هرچقدر رفاه مردم ما بیشتر و بهتر شود این موضوع به نفع ایران است، ایران قوی، قدرتمند، وسیع و متمدن است که یک دولت با تجربه دارد، هرچند کشورهای ثالثی هستند که می‌خواهند بین جمهوری آذربایجان و ما فاصله بیاندازند.

وی افزود: اما ملت ما و دولت ایران به هیچ وجه اجازه نخواهند داد که کشور ثالثی میان ما فاصله بیاندازد و باید همکاری‌های خود را ادامه دهیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها