امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۵:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128536
تاریخ انتشار: ۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 100
سردار سیدعلی محمد سلامی فرمانده دریابانی مرزبانی ناجا در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به شمه‌ای از وظایف دریابانی

سردار سیدعلی محمد سلامی فرمانده دریابانی مرزبانی ناجا در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به شمه‌ای از وظایف دریابانی مرزبانی پرداخت و اظهار داشت: دریابانی مرزبانی ناجا کلیه مسائل امنیتی در حوزه دریا تا مرزهای دریایی جمهوری اسلامی را به عهده دارد.

فرمانده دریابانی مرزبانی ناجا تصریح کرد: این حوزه شامل کلیه ترددهای غیر مجاز،‌انواع قاچاق مشروبات، مواد مخدر، کالا، کالاهای غیر فرهنگی و حفاظت از سکوهای نفتی، مراکز حساس انرژی اتمی و حفاظت از محیط زیست است.

این مقام ارشد دریابانی مرزبانی ادامه داد: حفاظت از جان مسافران و گردشگران تفریحی دریا،‌نظارت بر کلیه ترددهای شناورهای ایرانی و خارجی در محدوده‌های آبی ایران- خلیج فارس، عمان و خزر- بر عهده دریابانی مرزبانی ناجاست.

سردار سلامی در پاسخ به دیگر سوال فارس در مورد ترددهای غیر مجاز در حوزه دریا تصریح کرد: ترددهای غیر مجاز به چند دسته است؛ ممکن است تمام مدارک شناور ثبت شده باشد و تمام مدارک آن به تائید رسیده باشد اما ترددش غیر مجاز باشد و به صورت دیگر نیز امکان‌پذیر است؛ شناور ثبت نشده باشد و کلا ماهیت شناور غیر مجاز باشد و تردد غیر مجاز نیز برای کار قاچاق انجام دهد.

فرمانده دریابانی مرزبانی ناجا ادامه داد: در مرزهای جنوبی به خصوص در محدوده هرمزگان و قسمتی نیز در محدوده سیستان و بلوچستان تردد غیر مجاز شناور وجود دارد اما در مرزهای شمالی تردد غیر مجاز شناورها کمتر است.

این مقام ارشد دریابانی مرزبانی در پاسخ به پرسش فارس در مورد تردد تروریست‌ها در دریا خاطر نشان کرد: فعلا در دریا تردد تروریست نداشته‌ایم یا اینکه گزارشی نشده است؛ تا به الان نیز شواهدی دال بر اینکه تروریستی دیده یا اقداماتی انجام شده باشد وجود ندارد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها