امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۰:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12854
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۸
تعداد بازدید: 123
محمدرضا ریخته‌گران در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ضمن بیان این خبر اظهار داشت: اکنون یک مقاله از ...

محمدرضا ریخته‌گران در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ضمن بیان این خبر اظهار داشت: اکنون یک مقاله از این کار تحقیقاتی در زمینه تمدن غرب آماده و به پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی سپرده شده است.

وی با اشاره به ارتباط تمدنی غرب و شرق از دیرباز با یکدیگر عنوان کرد: تمدن‌های شرقی شامل تمدن هند، ایران، چین و سایر تمدن‌های شرق آسیا هستند. در این تحقیقات در نظر داریم با تقسیم‌بندی صحیحی بین تمدن غرب و شرق نه تنها از بعد مسایل جغرافیایی بلکه مباحث عمیق‌تر در حوزه‌های فرهنگی و وجودشناسی بین تمدن‌ها را بررسی کنیم.

ریخته‌گران با اشاره به اینکه مباحث اصلی تحقیقاتی تمدنی شرق و غرب در مرحله آماده‌سازی است، افزود: نسخه اول آن از سوی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شده و تلاش داریم مباحث اصلی این تحقیقات پس از اتمام در قالب کتاب تدوین و چاپ شود.

بر اساس این گزارش، محمدرضا ریخته‌گران پژوهشگر فلسفه و استاد دانشگاه تهران متخصص حوزه‌های فلسفه هنر و پدیدارشناسی است. آثاری چون هنر و زیبایی‌شناسی در شرق آسیا، حقیقت و نسبت آن با هنر، حکمت هراکلیتوس و ... از سوی این پژوهشگر منتشر شده است.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها