امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۵:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128541
تاریخ انتشار: ۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،رحمت الله حافظی در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران ضمن تبریک به مناسبت هفته بسیج، درباره مشکلات و مخاطرات

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،رحمت الله حافظی در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران ضمن تبریک به مناسبت هفته بسیج، درباره مشکلات و مخاطرات منطقه 9 شهرداری تهران، اظهارداشت: در قسمتی از محله دستغیب به دلیل عبور لوله سوخت هواپیما به فرودگاه مهرآباد با عمق کم می‌تواند گودبرداری‌ها مخاطره آمیز باشد زیرا نقشه‌های کامل این مسیر در اختیار منطقه نیست.

وی درباره قسمت غربی منطقه که حالت نیمه صنعتی دارد، افزود: دستگاه های صنعتی فعال در منطقه  نوسانات برق ایجاد کرده است که می تواند مشکل ساز باشد. همچنین بافت منطقه فرسوده است و به دلیل تراکم جمعیت و معابر تنگ امکان امداد رسانی به بافت های مسکونی را غیرممکن ساخته است.

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران با اشاره مشکلات ترافیکی منطقه نیز اعلام کرد: خیابان یادگار امام در تقاطع دستغیب روگذر شده است این بخش از بزرگراه کم عرض شده و وارد خیابان شهیدان می شود که این مساله موجب افزایش ترافیک و آلودگی صوتی شده است.

حافظی ادامه داد: شهردار تهران در سال 87 در مسجدالزهرا (س) اعلام کرد که انتهای خیابان استاد معین 3 ماهه باز می شود اما با گذشت 6 سال این امر محقق نشده و معضل ترافیکی وجود دارد.

رئیس کمیسیون سلامت،محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در ادامه با اشاره به اینکه پیمانکاران زیرساخت‌های اصولی را در کندن زمین برای فاضلاب رعایت نمی کنند و این مساله موجب نشست زمین شده است، تصریح کرد: به دلیل ساخت و سازهای بالای 10 واحد و 10 طبقه سرانه آموزشی و تفریحی کم است که منطقه را در آینده در این حوزه با مشکل مواجه خواهد ساخت.

حافظی همچنین اظهار کرد: در محله امامزاده عبداله سیستم فاضلاب وجود ندارد و فاضلاب منازل داخل جوی ها می شود و شهرداری تنها هفته ای یکبار لایروبی  کانال را انجام می دهد اما برای رفع آلودگی و بوی بد ناشی از آن کفایت نمی کند. همچنین لازم است خیابان امامزاده عبداله تعریض شود. این کار با خرید پلاک های حاشیه ای امکانپذیر است تاکنون چهار پلاک خریداری شده اما 10 پلاک باقی مانده است. شهروندان حاضر به فروش هستند اما شهرداری اقدام به خرید نمی کند.

وی با اشاره به اینکه در این محله به دلیل نبود روشنایی ناامنی ایجاد شده است، گفت: درمانگاه شبانه روزی با بیمارستان در محله وجود ندارد این موضوع از زمان آقای خادم در شورای شهر در حال پیگیری است. همچنین محله سوله بحران نیاز دارد.

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران، درباره محله شمشیری تاکید کرد: در انتهای خیابان صفری و خیابان طمانی امکان خفت گیری و دزدی وجود دارد همچنین در اول خیابان صفری نیز چهار مدرسه وجود دارد که این فضا به دلیل نبود روشنایی فضای ناامنی برای دانش آموزان ایجاد کرده است.

وی درباره  کارخانجات و گاراژهای متروکه منطقه نیز گفت: در خیابان زرند از پل ساوه تا میدان پاستوریزه کارخانه های متروکه و نیمه متروکه وجود دارد که جز طرح هستند اما اقدامی برای آنها صورت نگرفته است.

حافظی بااشاره به اینکه 11 سال است ساکنان محله شمشیری درخواست میدان میوه و تره بار کرده اند اما هنوز به درخواست آنها پاسخ داده نشده است، تاکید کرد: کارخانه آرد ممتاز 35 است که تعطیل شده است و به صورت متروکه رها شده است پیشنهاد می کنم برای زمین این کارخانه در راستای توسعه فضای سبز و زمین ورزشی اقدام شود.

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران درباره محله مهرآباد جنوبی نیز گفت: ساختمان بلا استفاده کفش ملی نیمی از فضای محله را اشغال کرده است. همچنین آلودگی صوتی ناشی از تردد هواپیما برای مردم مشکل ساز شده است.

وی درباره محله سرآسیاب نیز گفت: تردد تعداد زیادی از کامیون ها در منطقه مسکونی، دود و سرو صدای زیادی ایجاد کرده که  موجب سلب آرامش مردم در طول شبانه روز شده است همچنین به دلیل فعالیت چایخانه جنب بیمارستان شهید رضوی و هواکش های بزرگ آن شاهد انتشار هوای آلوده به محوطه بیمارستان هستیم. لازم است شهرداری به این مشکلات رسیدگی کند.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار