امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۹:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128550
تاریخ انتشار: ۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اباذر عباچی عضو شورای برنامه‌ریزی و مؤلف کتاب درسی عربی در همایش بررسی نسبت ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اباذر عباچی عضو شورای برنامه‌ریزی و مؤلف کتاب درسی عربی در همایش بررسی نسبت آزمون& zwnj;های سراسری دروس دینی و عربی با اهداف برنامه درسی که امروز در سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی برگزار شد در سخنانی اظهار داشت: در درس عربی بین آموزشگاه‌های کنکور و طراحان کنکور جنگ است و آموزشگاه‌ها، سؤالات طراحان را به دانش‌آموزان یاد می‌دهند و این یک جنگ تمام عیار بین آموشگاه‌های کنکور و طراحان کنکور است و اینجاست که دانش‌آموزان از زبان عربی متنفر می‌شوند.

وی ادامه داد: عملاً می‌بینیم دانش‌آموزان به شدت از درس عربی متنفر هستند و می‌گویند آخر آن، نمره منفی است و وقتی به طراحان کنکور می‌گوییم؛ آنها می‌گویند اینجا امتحان نیست بلکه مسابقه است.

به گزارش فارس، عباچی افزود: چه اشکالی دارد که جنبه مسابقه مطرح نباشد؛  دانش‌آموزان انقدر درس عربی را سخت نگیرند و در کنکور به سؤالات عربی پاسخ دهند، آنوقت نمره منفی کمتری می‌گیرند و کمتر از درس عربی متنفر می‌شوند.

عضو شورای برنامه‌ریزی و مؤلف کتاب عربی یادآور شد: مشاهده می‌شود سؤالات آنقدر طولانی است که زمان زیادی می‌گیرد و در گزینه‌ها چند غلط وجود دارد که کشف آن برای دانش‌آموزان دشوار است و معتقدم کسانی که قبول می‌شوند بیشتر شانسی بوده و بر اساس علم نیست و باید جنگ سرد بین آموزشگاه کنکور و طراحان سؤال کنکور از بین برود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها