امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۹:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128551
تاریخ انتشار: ۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار سید علی‌محمد سلامی فرمانده دریابانی مرزبانی ناجا در اولین اجلاس مسئولین ...

به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار سید علی‌محمد سلامی فرمانده دریابانی مرزبانی ناجا در اولین اجلاس مسئولین گاردهای ساحلی ایران و پاکستان که با حضور سرتیپ شهزاد اختر فرمانده گارد ساحلی پاکستان برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مسیرهای ترانزیت مواد مخدر از خشکی به سمت دریا گسترش پیدا کرده و کشفیات 11 تنی مواد مخدر را در این حوزه داشته‌ایم.

فرمانده دریابانی مرزبانی ناجا تصریح کرد: ما سعی کرده‌ایم که تلاش بیشتری در حوزه دریا داشته باشیم و مسئولان مواد مخدر قطر که در برج 3 امسال در ایران حضور داشتند این امر را تأیید کرده و اظهار داشتند که ورود مواد مخدر در قطر صفر شده است.

این مقام ارشد دریابی مرزبانی ناجا در پاسخ به سؤالی در مورد نیاز به تجهیزات جدید در حوزه دریابانی مرزبانی بیان داشت: تجهیزات جدید در برنامه‌های مرزبانی قرار دارد؛ از شناورهای تندرو و تکنولوژی جدید گرفته تا بهسازی شناورهای قدیمی و خرید شناورهای جدید.

وی ادامه داد: شناورهای جدید در نوع خود بی‌نظیر است و در موج طوفان‌های شدید نیز غرق نمی‌شود.

سردار سلامی مرز مشترک آبی با پاکستان را 130 مایل عنوان کرد و افزود: حوزه فعالیت قاچاقچیان وسیع است و هنوز نتوانسته‌ایم فائق بیاییم.

این مقام ارشد دریابانی مرزبانی ادامه داد: بیشتر در مسائل سوخت و صیادی‌های غیرمجاز با پاکستان مذاکره داشته‌ایم و بیشتر مسئله قاچاق سوخت توسط شناورهای خودی که از ابتدای امسال 150 هزار لیتر کشفیات سوخت قاچاق داشته‌ایم که از نوع گازوئیل بوده است.

وی تصریح کرد: امنیت مناسبی در حوزه دریا در مرز دریایی ایران و پاکستان ایجاد شده و از لحاظ دزدی دریایی و جرایم خشن دریایی آمار نزدیک به صفر است.

فرمانده دریابانی مرزبانی ناجا به مذاکرات انجام شده با همتای پاکستانی خود اشاره کرد و گفت: قرار شده است که ارتباطات بین فرماندهان  گارد ساحلی سالانه انجام شود و همچنین در این همایش در مورد انواع لایه‌های مخابراتی، انواع ترددهای غیرمجاز، قاچاق، مواد مخدر و همچنین ارتباطات اطلاعاتی برای جلوگیری از این اقدامات بحث و تبادل نظر شد.

فرمانده دریابانی مرزبانی ناجا خاطر نشان کرد: همچنین در این همایش در مورد انجام یک رزمایش مشترک در سال آینده گفت‌وگو شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها