امروز : شنبه ۳ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 24
۱۲:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128561
تاریخ انتشار: ۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 10
علیرضا راشکی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار کرد: وظیفه خطیر مدرسه‎سازی در مناطق محروم مهم‎ترین دغدغه است، به طوری ‎که خدمات ارزنده ...

علیرضا راشکی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار کرد: وظیفه خطیر مدرسه‎سازی در مناطق محروم مهم‎ترین دغدغه است، به طوری ‎که خدمات ارزنده نظام در این بخش پس از پیروزی انقلاب اسلامی قابل مقایسه با سابق نیست، اما عواملی همچون پراکندگی، جابه‌جایی‎های ناخواسته به دلیل خشکسالی‎های پی در پی و سایر مسائل، دست به دست هم داده‎اند تا مردم منطقه از مکانی به مکانی دیگر کوچ کنند.

مدیرکل نوسازی،‌ توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان افزود: اداره‎کل نوسازی مدارس استان بنا بر وظیفه قانونی خود باید نسبت به تامین فضای آموزشی مناسب برای دانش‌آموزان در تمامی بخش‌ها و مناطق استان همت گمارد.

این مسئول ادامه داد: در سال‌جاری برای سه روستا به نام های مسی مچ در حوزه حنظران و روستای رودبالو و متکان که در فاصله 60 کیلومتری این شهرستان قرار دارند کد آموزش صادر شده و از مهر امسال دارای مدرسه ابتدایی شده‌اند.

وی بیان کرد: یک دستگاه کانکس به مدرسه روستای مسی مچ با هماهنگی آموزش و پرورش ایرانشهر اختصاص داده شده که تاکنون به دلیل نبود بودجه حمل از سوی مدیریت آموزش و پرورش ایرانشهر انتقال آن به روستای مسی مچ با تنگنا مواجه شده است.

راشکی گفت: اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان آمادگی دارد با هماهنگی فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها چنانچه روستایی از مدرسه کپری استفاده می‌کند نسبت به ساخت مدرسه و در صورت لزوم نصب کانکس مبادرت ورزد.

وی با بیان اینکه طبیعتاً هر مدرسه‌ای که در هر بخش و روستایی وجود داشته باشد از ابتدایی‌ترین لوازم گرمایشی استاندارد یا(تیوست) برخوردار است، خاطرنشان کرد: بر اساس مصوبه آموزش و پرورش و اداره‎کل نوسازی مدارس با توجه به فرارسیدن فصل سرد تمامی مدارس باید از بخاری‎های دارای مهر استاندارد (تیوست) استفاده کنند.

انتهای پیام/75004/ط30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها