امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۱۸:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128562
تاریخ انتشار: ۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران با حضور در جلسه شورای مرکزی ستاد ساماندهی فعالیت‌های سازمان‌

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران با حضور در جلسه شورای مرکزی ستاد ساماندهی فعالیت‌های سازمان‌ های مردم نهاد شهر تهران با اشاره به نقش سمن‌ها در اداره امور شهر، اظهار داشت: ماهیت کار شورا کار مردمی است، چرا که شورا یک سازمان دولتی نیست و کاملا مردمی است و علاوه بر نمایندگی مردم ارتباط مستقیم با مردم دارد و چه خوب است که با تشکل‌های مردمی از جمله سمن‌ها در ارتباط باشیم چرا که در شورای شهر هر چقدر که تعداد نمایندگان هم بیشتر باشد نمی‌توانیم با همه مردم ارتباط برقرار کنیم و نیاز به ارتباط با تشکل‌های مردمی مانند سمن‌ها را داریم.

وی با اشاره به نقش شورایاری‌ها گفت: شورایاری‌ها خواستگاه محلی و موضعی دارند ولی سمن‌ها فعالیت موضوعی دارند و بر روی موضوعات خاصی در سطح شهر و جامعه به فعالیت می پردازند‌.

چمران با تاکید بر اینکه سمن‌ها می‌توانند انتقال دهنده نظرات مردم به شوراها باشند،گفت: سمن‌ها در کشورهای مختلف بسیار قدرتمند هستند و می‌توانند جلوی بسیاری از رویه‌های نادرست و اقدامات ناصحیح را بگیرند و بر اداره امور شهر تاثیرگذار باشند.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: هیأت مذهبی نیز مثل سمن‌ها بر جامعه تاثیرات اساسی دارند، بنده نیز یک هیئت مذهبی با سابقه دارم که همیشه خودم را ملزم به حضور منظم در برنامه های هیئت با توجه به همه مشغله کاری که دارم می‌دانم.

وی تصریح کرد: سمن‌ها می‌توانند مانند یک مرکز پژوهشی و یا مراکزی که در مورد مسائل مختلف شهری فعالیت می‌کنند به نظر سنجی و نظرخواهی از اعضای خود بپردازند و این نظرات را به شورای شهر منتقل کند، چرا که نظرات مردم می‌تواند در زمینه‌های تخصصی راهگشا باشد شورا هم سعی خواهد کرد در رابطه با مصوبات از طریق سازوکار ستاد نظرات مشورتی سمن‌ها را دریافت کند.

چمران با تاکید بر اینکه باید با برنامه ریزی منسجم تر از وجود سمن‌ها و تشکل‌های مردمی بهره مند شویم گفت: می‌توانیم با برنامه ریزی مناسب به حمایت از تقویت سمن ها بپردازیم و حرکت جدیدتری را در این خصوص انجام دهیم و این حرکت را به سایر شهرها نیز تسری بخشیم.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به امکان حضور سمن‌ها در عرصه‌های مختلف گفت: سمن‌ها می‌توانند در مسائل مختلف مانند اشاعه اصول اولیه شهروندی تا مسائل بسیار گسترده‌تر مانند کمک‌ها، خیریه‌ها و حتی مسائل علمی کارهای خوبی را انجام دهند و ما هم در شورا ارتباط صمیمی‌تر و نزدیک تری را با دوستانی که سمن دارند خواهیم داشت و از سمن‌هایی هم که تحرک لازم را دارند حمایت می کنیم و تمایل داریم تا تعاملی دو سویه برقرار شود و حتی درمواقعی که نیاز به همراهی داریم از کمک سمن ها با توجه به تخصص هایی که دارند بهره مند شویم.

وی در پایان تاکیدکرد : فعالیت ستاد سمن‌ها موضوعی و فعالیت ستاد شورایاری ها موضعی است و هر دو سازمان، بخشی از شورای شهر هستند و در واقع دست شورا در مناطق و محلات مختلف شهری برای ارتباط با مردم محسوب می شوند .

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها