امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۴:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128563
تاریخ انتشار: ۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
  به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رونمایی از مجموعه راهنماهای بالینی بر شواهد علمی برای پزشکان خانواده ظهر ...

  به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رونمایی از مجموعه راهنماهای بالینی بر شواهد علمی برای پزشکان خانواده ظهر امروز در دانشگاه علوم پزشکی تهران انجام شد.

در این مراسم علی جعفریان رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با انتقاد از روش‌های آموزش در دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: ما در آموزش های خود درمان را به دانشجو یاد نمی‌دهیم بلکه تنها روش درمان را به او می‌آموزیم.

وی تاکید کرد: در بخش آموزش ما متن محور هستیم در صورتی که آن کشور که این متن را تهیه کرده خود به آن اهمیت نمی‌دهد.

جعفریان دولت و ملت را دارای حقوقی دانست و گفت: حق دولت این است که ما پزشکان، محققان منابع را هدر ندهیم و کار بیخود نکنیم مثلاً برای یک مریض 10 کار بیخود انجام ندهیم در صورتیکه می‌شود تنها با 2 کار مفید آن را درمان کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران تاکید کرد: حق مردم هم این است که آنچه در توان است برای آنها انجام دهیم.

به گفته وی، نقشه راه‌ها (گاید لاین) می‌تواند کشور را در مسیر ارتقاء سلامت مردم قرار دهد.

در ادامه این مراسم رشیدیان معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران، گفت: راهنماهای بالینی مبتنی بر شواهد علمی شامل 20 گاید لاین برای بیماری‌هایی که به طور شایع رخ می‌دهد تهیه شده است.

وی ادامه داد: این مجموعه جهت استفاده پزشکان خانواده و عمومی تهیه شده و در تهیه آن از بهترین منابع موجود و به روز دنیا استفاده شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: تهیه این 20 گاید لاین 18 ماه طول کشیده و امیدواریم که با استفاده از آن، سلامت مردم ارتقاء یابد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها