امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۰:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128565
تاریخ انتشار: ۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ایرج حریرچی در مراسم رونمایی از مجموعه راهنماهای بالینی مبتنی بر شواهد علمی برای

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ایرج حریرچی در مراسم رونمایی از مجموعه راهنماهای بالینی مبتنی بر شواهد علمی برای پزشکان خانواده گفت: دانشگاه‌های کشور به صورت کاربردی دانشجویان را آموزش نمی‌دهند.

وی ادامه داد: طبابت بدون نقشه راه (گاید لاین) مانند تعمیر دوچرخه است به شکلی که قطعاتی از آن دوچرخه بعد از تعمیر اضافه بیاید.

قائم مقام وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: تمام خدمات درمانی را در سطوح بالا و با قیمت پایین در کشور عرضه می‌کنیم و از خیلی از کشورها جلوتر هستیم اما این موضوع به این معنی نیست که نقشه راه نداشته باشیم.

وی تاکید کرد: برای یک پزشک عمومی 20 گاید لاین یا راهنما کم است و حداقل باید این تعداد به 100 برسد که در این راه می‌توانیم گاید لاین‌های کشورهای دیگر را بگیریم و بعد از بومی سازی آن را اجرایی کنیم.

حریرچی با بیان اینکه نوشتن راهنماهای بالینی از طرح تحول سلامت با اهمیت‌تر است گفت: در شرایطی من می‌گویم که نوشتن راهنماهای بالینی از مرحله اول طرح تحول سلامت با اهمیت تر است که این طرح اکنون به عنوان چشم و چراغ دولت و نظام شناخته می‌شود.

قائم مقام وزیر بهداشت در ادامه به طرح پزشک خانواده اشاره کرد و گفت: این برنامه متوقف نشده و کماکان جلسات آن در شهرهای مختلف و با حضور مسئولان وزارت بهداشت برگزار می‌شود.

به گفته وی پزشک خانواده علاوه بر اجرا در دو استان در تمامی شهرها و روستاهای زیر 20 هزار نفر جمعیت در حال اجرا است.

حریرچی دغدغه اول مسئولان وزارت بهداشت را سلامت عمومی جامعه دانست و گفت: وقتی کارهایی که برای افزایش سلامت عمومی در نظر گرفته شده اجرا نشود همین اتفاقاتی می‌افتد که مثلاً یک پزشک به صورت سرپایی بیمار را ویزیت می‌کند.

در ادامه مراسم رونمایی مجدزاده رئیس موسسه تحقیقات سلامت گفت: با توجه به نزدیک شدن هرم سنی به میانسالی و سن 50 پیش‌بینی هزینه‌های مالی بهداشت و درمان در آن زمان بسیار زیاد شود پس باید به سمت استفاده از گاید لاین‌ها برویم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها