امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۶:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128570
تاریخ انتشار: ۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان زندان‌ها، حجت السلام والمسلمین خطیب در مراسم تودیع و معارفه رئیس حفاظت ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان زندان‌ها، حجت السلام والمسلمین خطیب در مراسم تودیع و معارفه رئیس حفاظت و اطلاعات سازمان زندان‌ها گفت: حفاظت چشم تیزبین و هشدار دهنده در هر سازمانی است که با نظارت و پیشگیری زمینه بروز فساد و انحراف را از بین می‌برد.

رئیس حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه تصریح کرد: شما هستید که دانش و تعهد می‌توانید مددجویان را اصلاح و تربیت کرده و آنها را تحویل جامعه بدهید و این ممکن نیست مگر با توسعه امور تربیتی زیرا همه چیز در جامعه تحت تاثیر امر تربیت است.

وی با بیان این نکته که هرگز در کارها نباید دچار روزمرگی شویم، گفت: همه هم و غم مجموعه و هر آنچه که دارد باید در این جهت هزینه شود که انسانی که امروز وارد زندان می‌شود در زمان آزادی اصلاح شده باشد و ارزشی بر ارزش‌های او افزوده شده باشد، این انتظاری است که نظام اسلامی از سازمان زندان‌ها که یک نهاد فرهنگی تربیتی است دارد.

حجت‌السلام و المسلمین خطیب با اشاره به گفتار پیامبر بزرگوار اسلام ،خطاب به کارکنان سازمان زندان‌ها گفت: شما مجاهدانی هستید که دو جهاد اکبر را توأمان انجام می‌دهید، یک جهاد اکبر با نفس خودتان و یک جهاد اکبر با نفس مددجویان و این تضاعفی است که اگر بتوانید با خدمت صادقانه خود عجین کنید پاداش والایی نزد خداوند خواهید داشت و این امر با یک حرکت و مدیریت جهادی تحقق می‌پذیرد.

روی تساهل و تسامح در برخورد با تخلف را بزرگترین آفت سیستم اداری دانست و گفت: به هیچ وجه نباید در مقابله با فساد تسامح کنیم، چرا که باعث صدمه به سازمان شده و همچنین نباید مصلحت گرایی کرد چرا که یکی از بدی‌های مصلحت‌گرایی این است که کم کم این گونه مسائل عادی می‌شود و این بزرگترین بیماری در یک سازمان است.

حجت السلام و المسلمین خطیب ضمن تأکید بر ایجاد فرهنگ نقدپذیری گفت: طوری فرهنگ‌سازی کنیم که زمینه پذیرش تذکرات را به دور از فضای سوء تفاهم ایجاد کنیم و در عمل انسان‌های نقد پذیری باشیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار