امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۲۳:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128586
تاریخ انتشار: ۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «علی عواض عسیری» سفیر عربستان در بیروت پس از دیدار با «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «علی عواض عسیری» سفیر عربستان در بیروت پس از دیدار با «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان اعلام کرد که نبیه بری از جمله شخصیت‌های ملی لبنانی است که بر حل مشکلات و بحران‌های سیاسی این کشور تاکید دارد.

این سفیر سعودی افزود: ریاض بر این باور است اولویتی که اکنون لبنان به آن نیاز دارد تقویت وحدت میان اقشار مختلف جامعه و حصول توافق بین کل احزاب و جریان های سیاسی این کشور است.

عسیری در ادامه ضمن دعوت از احزاب لبنانی برای انجام گفتگوی ملی تاکید کرد: بیروت باید با اجتناب از تاثیر‌گذاری تحولات منطقه روی لبنان هر چه زودتر رئیس جمهور جدید را انتخاب کند.

«میشل عون» رئیس حزب آزاد ملی لبنان  و رئیس فراکسیون «اصلاح و تغییر» هفته گذشته طی سخنانی، عربستان را به دخالت در فرانید انتخاب رئیس جمهوری آن کشور متهم کرد.

میشل عون چهارشنبه شب گذشته درباره مسائل داخلی لبنان از جمله انتخاب رئیس جمهوری این کشور و دلایل تعویق آن، گفت: «سعود الفیصل»، وزیر امور خارجه عربستان  انتخاب رئیس جمهوری لبنان را متوقف کرد به دلیل این که با نامزدی وی (عون) برای رقابت در انتخابات ریاست جمهوری موافق نیست.

دوره شش ساله ریاست جمهوری "میشل سلیمان" بیست و چهارم ماه مه 2014 پایان یافت و پارلمان این کشور برای انتخاب رئیس جمهوری جدید هنوز در این زمینه به توافق نرسیده است.

انتهای پیام/ح

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها