امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۱۵:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128587
تاریخ انتشار: ۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک کارشناس امنیت رایانه روز سه‌شنبه از دست داشتن آمریکا و انگلیس در تولید و استفاده از ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک کارشناس امنیت رایانه روز سه‌شنبه از دست داشتن آمریکا و انگلیس در تولید و استفاده از ویروس و بدافزار جاسوسی «رین» خبر داد.

«رونالد پرینس» کارشناس امنیت رایانه در شرکت Fox-IT به پایگاه «اینترسپت» گفت: «با تحلیل و بررسی بدافزار جاسوسی "رین" و همینطور دیدن اسناد ادوارد اسنودن (افشاگر جاسوسی گسترده دولت آمریکا)، من متقاعد شدم که "رین" مورد استفاده سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا و انگلیس قرار گرفته است».

«پرینس» که از طرف شرکت خود مامور برداشتن بدافزار جاسوسی «رین» از شرکت مخابراتی و ارتباطاتی دولتی «بلگاکام» بلژیک شده بود، این بدافزار را پیچیده ترین بدافزار» توصیف کرد.شرکت دولتی مخابراتی بلژیک در سال 2010 مورد حمله این بدافزار قرار گرفته و اطلاعات آن به سرقت رفته بود.

اظهارات این کارشناس رایانه در حالی منتشر شده که روز یکشنبه شرکت روس «سیمانتک» اعلام کرد که بر اساس یافته‌های جدید از سال 2008  ابزار جاسوسی سایبری ساختمان‌های دولتی، مخابراتی، شرکت‌های بازرگانی و افراد حقیقی در ده‌ها کشور پیدا و کشف شده است. گفته شده ایران، روسیه، بلژیک، عربستان سعودی، اتریش و پاکستان از جمله کشورهای مورد حمله این بدافزار جاسوسی بوده‌اند.

استفاده از ویروس و کرم‌های رایانه‌ای و جنگ سایبری چند سالی است که اخبار آن هر از چند گاهی به گوش می‌رسد به ویژه موضوع برنامه هسته‌ای ایران و ویروس استاکس نت که به گفته بسیاری از کارشناسان کار مشترک آمریکا و رژیم صهیونیستی بوده است.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها