امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۲۲:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12859
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۸
تعداد بازدید: 90
«حسین قاسمی‌جامی» کارگردان در گفت و گو با خبرنگار سینمایی فارس درباره روند تولید اثر جدیدش گفت: فیلمنامه براساس طرح مشترکی از محمد بیرانوند ...

«حسین قاسمی‌جامی» کارگردان در گفت و گو با خبرنگار سینمایی فارس درباره روند تولید اثر جدیدش گفت: فیلمنامه براساس طرح مشترکی از محمد بیرانوند (نویسنده فیلمنامه مختارنامه) و حسین قاسمی جامی توسط محمد بیرانوند نوشته شده است و توسط خودم فیلمنامه بازنویسی نهایی آن انجام شده است.

وی درباره داستان فیلم توضیح داد: فیلم درباره نیروی دریایی و رشادت های این نیرو در دفاع مقدس  است  فیلمنامه به گونه‌ای طراحی شده است بخشی از آن در زمان حال و مابقی آن در زمان دفاع مقدس جلوی دوربین می‌رود. داستان فیلم شخصیت محور نوشته شده است و شخصیت های فرعی فیلم نیز به گونه‌ای طراحی شده است که بیش از پیش به شخصیت اصلی فیلم نزدیک شویم.

قاسمی جامی در ادامه گفت:حدود 20 درصد از فیلم روی ناو می گذرد و حدود 60 درصد از آن روی سطح آب فیلمبرداری می‌شود. در این فیلم تلاش می‌شود به رشادت‌های نیروی دریایی توجه شود. فیلم نگاهی به حضور ناوچه‌های ایرانی برای صیانت از مرز دریایی ما  توجه می‌شود.

وی در ادامه توضیح داد: در این فیلم تلاش ناوچه ایرانی در مبارزه با ناوچه‌هایی آمریکایی و عراقی را به تصویر بکشیم. بخش‌هایی از فیلم در خلیج انزلی، خلیج فارس و بوشهر جلوی دوربین می‌رود.

قاسمی جامی در پاسخ به این سؤال که چقدر فیلم براساس واقعیت نوشته شده است، گفت: فیلمنامه براساس خاطره یکی از تکاوران پرسنل نیروی دریایی نوشته شده است. خاطرات ایشان در قالب داستانی نوشته شده و دراماتیزه  شده است.

وی درباره مراحل تولید فیلم توضیح داد: فیلم توسط موسسه فرهنگی و هنری شاهد تهیه خواهد شد که دوستان در حال تامین بودجه و اعتبار برای تولید فیلم هستند و تاکنون در مراحل نگارش و تحقیق فر مانده نیروی دریایی و گروه عقیدتی و سیاسی ارتش نیز به ما بسیار کمک کردند و امیدوارم همکاری عزیزان همچنان ادامه داشته باشد.

انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها