امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۴:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12862
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۸
تعداد بازدید: 205
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»، شهرام شفیعی، نویسنده، قرآن‌پژوه و سردبیر مجله رشد دانش‌آموز طی نامه سرگشاده‌ای به هشت ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»، شهرام شفیعی، نویسنده، قرآن‌پژوه و سردبیر مجله رشد دانش‌آموز طی نامه سرگشاده‌ای به هشت کاندیدای ریاست جمهوری، جلد نخست تازه‌ترین کتاب قرآنی‌اش را که به شکل متفاوتی به داستان حضرت یوسف ‌‌(ع) می‌پردازد را به آنان تقدیم کرد.

وی در این نامه از رئیس‌جمهور آینده ایران درخواست کرد که «‌رئیس جمهور بچه‌ها» نیز باشد، متن کامل نامه «شهرام شفیعی» را در ذیل می‌خوانید: 
 

بسم الله مجراها و مرساها

حضرات کاندیداهای گرانقدر ریاست جمهوری اسلامی ایران

آقایان دکتر سعید جلیلی، دکتر غلامعلی حداد عادل‌، دکتر محسن رضایی، حجت‌الاسلام دکتر حسن روحانی، دکتر محمد‌رضا عارف‌، مهندس سید‌محمد غرضی، دکتر محمد‌‌باقر قالیباف و دکتر علی اکبر ولایتی

این فقیر الی‌الله، شهرام شفیعی، دوست و خدمت‌گزار کوچک بچه‌های ایران که ربع قرن از عمر و جوانی را صرف شادی و پیشرفت بچه‌های کشورم کرده‌ام، با تقدیم اثر قرآنی‌ام به محضر آن عالی‌جاهان، بار دیگر اهمیت کودک و کودکی در قاموس قرآن را یاد‌آور می‌شوم و تحفه بردن این زیره را به کرمانِ جان بی‌سود نمی‌بینم که «احسن القصص» قرآن با کودکی یوسف آغاز می‌شود. پس بیایید دیدگانِ پیشرفت و پویایی کشورمان را با پیراهنِ کودکی بینا سازیم و فرزندان این مملکت عزیز را از چاه بی‌التفاتی‌ها و بی‌مهری‌ها به در‌ آوریم.

عزیزان، از شما دعوت می‌کنم در این دوره از انتخابات، حسن تدبیر را، برنامه‌ا‌ی هر چند فشرده‌ای برای تأسیس و تأکید حقوق و نیازهای کودکان ایران تنظیم و منتشر فرمائید. بی‌شک استحضار دارید که انتشار چنین برنامه یا پیمان نامه‌ای، توجه اصناف و اقشار بسیاری را به حسن مدیریت شما معطوف خواهد ساخت. زیرا که کار در امورِ مربوط به بچه‌ها، به ده‌‌ها صنف مختلف تقسیم و تبویب می‌شود و آحاد یک جمعیت چندین میلیونی را در بر می‌گیرد.

عزیزان، «غم زمانه که هیچش کران نمی‌بینم» با توجه و تمرکز بر آینده‌سازان، به شادی‌ها و پیروزی‌های ماندگار بدل خواهد شد، زیرا که به راستی و درستی، راه رستگاری از کودکی می‌گذرد.

آقایان ارجمند، کاندیداهای محترم ریاست جمهوری، چه خوب است رئیس‌جمهور آینده، پیشاپیش با خود عهد کند که دست کم یک ساعت از شبانه‌روز را مطلقاً رئیس‌جمهور بچه‌ها باشد. به عنوان خادم بچه‌ها پنهان نمی‌کنم که ما همچنان در اول صف کودکی مانده‌ایم و انبوه کارهای نکرده و راه‌های نرفته حیرت‌آور است. امید دارم شما به عنوان ریاست‌جمهور آینده نگاه‌بان منافع بچه‌ها در برابر سیاست بازی‌ها و خود‌خواهی‌های ما بزرگسالان باشید.

آرزو‌مندم رئیس‌جمهور آینده‌ ایران، صاحب حوزه مشورتی منسجمی برای امور بچه‌ها باشد. مسائلی مانند خانواده، بهداشت و درمان جسمی و روانی، بازی و سرگرمی، امنیت در رفت و آمد، تغذیه، رسانه‌ها، تولید برنامه‌های تلویزیونی، پس‌انداز، ورزش، کتاب، معلولیت، بیماری‌های صعب، انجمن‌ها و تشکل‌ها و بسیار امور دیگر که اغلب نیاز به کار یا تولید مستقل دارد.

در پایان، از باری تعالی برای یک یک آن بزرگواران مشفق و دلسوز در هر مقام و مسئولیتی آرزوی توفیق روز‌افزون دارم و دعای خیر خود و همه کودکان ایران را بدرقه راه رئیس‌جمهور بچه‌های ایران می‌سازم.

ز تفصیل عطاهای تو ما را

به هر هنگامه‌ای صد داستان باد

به شکر نو بهار فیض عامت

چو سوسن برگ‌ها یکسر زبان باد

به ذکر خیر فروردین لطفت

تمام غنچه‌های گل دهان باد

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها