امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۲۰:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128639
تاریخ انتشار: ۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وی که سوم آذرماه در نخستین نشست هم اندیشی هنرمندان موسیقی شهرستان ری سخن می گفت، افزود: هنرجویان موسیقی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وی که سوم آذرماه در نخستین نشست هم اندیشی هنرمندان موسیقی شهرستان ری سخن می گفت، افزود: هنرجویان موسیقی بدانند که دست یافتن به موسیقی فاخر بسیار سخت و دشوار است و فقط با تمرین زیاد، صحیح و توجه به اصول موسیقی میسر خواهد بود.

وی کار در موسیقی سنتی را بسیار دشوارتر از موسیقی پاپ عنوان کرد و افزود: هنر موسیقی در ذات خود مبارک و قابل احترام است ولی آنچه این هنر را به ابتذال می کشاند، ریتم و متن نامناسب اشعار است.

این آهنگساز برجسته با اشاره به تولید سمفونی های متعدد برای بزرگان دین و یا روزهای مذهبی و ملی،  تاکید کرد: متاسفانه آثار تولید شده در شأن این بزرگان و رویداهای مهم نیست و از آنجاییکه اغلب بدون متن هستند، تاثیرگذاری مطلوب را ندارند.

«فریدون شهبازیان» افزود: تاکنون چندین موسیقی منتشر نشده برای شخصیت ها و بزرگانی ساخته ام که مردم آنان را دوست دارند و این کار را برای تعهد خود به این بزرگان و هنر موسیقی انجام داده ام .

وی با اشاره به اهمیت توجه به حوزه موسیقی آیینی و عاشورایی تاکید کرد: فعالان این حوزه باید برای آثار خود با موسیقیدانان مشورت و از تقلید ملودی های نا مناسب پرهیز کنند.

وی افزود: هنوز موضوع «موقعیت در موسیقی و موسیقی در موقعیت» در ایران جا نیفتاده است و متاسفانه مردم موسیقی را به عنوان تفنن و تفریح گوش می کنند، چراکه کارکردهای هنر موسیقی بسیار فراتر است.

«فریدون شهبازیان» با اشاره به نشست هم اندیشی هنرمندان موسیقی شهرستان ری افزود: برای ارتقای هنر موسیقی در شهرستان ها باید اینگونه نشست ها با حضور کارشناسان امر بصورت مداوم برگزار شود و نقاط قوت، تقویت و موارد ضعف نیز برطرف گردد.

در ادامه محمدرضا بامدادیان   (بامداد جویباری) ادیب، شاعر و ترانه سرا نیز در سخنانی با انتقاد از اینکه واژهای مجعول و بدون ریشه فراوانی، وارد زبان فارسی شده است یادآور شد: ترانه سرایان توجه داشته باشند، در  سرودن شعر و ترانه از واژه های اصیل فارسی بهره ببرند تا ضمن حفظ اصالت زبان فارسی، تاثیرگذاری لازم را نیز داشته باشد.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها