امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۲۱:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128648
تاریخ انتشار: ۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
مرجان کشانی کارگردان مجموعه انیمیشنی «دهکده پرماجرا» با اعلام مطلب در گفت و گو با خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان ...

مرجان کشانی کارگردان مجموعه انیمیشنی «دهکده پرماجرا» با اعلام مطلب در گفت و گو با خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت: مجموعه دهکده پرماجرا در 10 آذر به مرکز پویانمایی صبا تحویل خواهد شد تا در خصوص برنامه-ریزی پخش آن توسط شبکه های مختلف سیما تصمیم گیری شود.

وی ضمن تجلیل از تلاش های صورت گرفته شده در راستای ارتقای کیفی محصولات انیمیشنی در مرکز صبا افزود: تمام دوستانی که انیمیشن در ایران می سازند سعی خود را مصروف ارتقای این صنعت می کنند اما باید بدانیم که انیمیشن دارای دنیایی پیچیده و گسترده ای است.

کارگردان «دهکده پرماجرا» در تبیین آسیب شناسانه وضعیت انیمیشن در ایران گفت: تمامی گروه هایی که انیمیشن می سازند برای ساخت کار خوب تلاش می کنند اما باید بدانیم که این تلاش ها تنها عامل موثر در تولید یک کار خوب نیست بلکه عوامل دیگری نظیر زمان پروژه، بودجه و علم گروه نیز در کیفیت محصول نهایی موثر است.

کشانی خاطرنشان کرد: البته نباید این نکته را از نظر دور نگه داریم که برای انیمیشن ساز ایرانی وجود و بروز فرهنگ ایرانی در کل کار یک اولویت است و این مسئله  ضمانت بخش شایستگی تولیدات ایرانی در مقایسه با محصولات خارجی است.

کارگردان «دهکده پرماجرا» بهره گیری از محیط روستا برای انتقال پیام به کودکان را یکی از ویژگی های این مجموعه دانست و افزود: فضای ساختاری داستان که روستا می باشد کمک به خلق فضای زیباتر و قابل ملموس تر برای مخاطبین ایجاد کرده و این از ویژگی های این مجموعه است.

وی هدف اصلی این مجموعه را در کمک به توسعه فرهنگ اندیشیدن به کودکان و فرزندان این مرز و بوم خلاصه کرد و افزود: نویسنده کار جناب آقای برومند با توجه به شناخت کافی که نسبت به کودکان و روان شناسی کودک و روابط اجتماعی آنان دارد به همراه گروهی از مشاوران امور تربیتی ما را در این راه یاری کرده اند.

کشانی در خصوص ابتکار گروه سازنده دهکده پرماجرا اظهار داشت: گروه ما پس از اتمام هر قسمت با گذاشتن صدای شاهد از بچه های دبستانی مدارس اطراف کارگاه دعوت می کردیم که با دیدن آن قسمت تاثیراتی که بر ذهن و رفتار کودکان گذاشته می شود را جویا باشیم و حتی بعضی وقت ها از آنها برای بهتر شدن کل کار ایده می گرفتیم. من به عنوان تهیه کننده و کارگردان گروه احساس می کنم این داستانها تاثیر خوبی به کودکان می گذارد و یک کار ایرانی است.

وی با تاکید بر ضرورت حضور مجموعه دهکده پرماجرا در جشنواره های هنری اظهار داشت: موفقیت در جشنواره های هنری بستگی به کارها و تولیداتی دارد که به جشنواره ها فرستاده می شود ولی به نظر من کار دهکده پر ماجرا کار خیلی خوبی شده، چه از نظر تصویر و داستان و چه از نظر فضاسازی و به همین خاطر می تواند یکی از شانس های مسلم جایزه در بخش های رقابتی باشد.

تولید مجموعه انیمیشنی «دهکده پرماجرا» به تهیه کنندگی مرکز پویانمایی صبا در 13 قسمت 10 دقیقه‌ای با تکنیک عروسکی تک فرم تولید شده و به زودی از شبکه های سیما پخش خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها