امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۹:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128651
تاریخ انتشار: ۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کتاب «در تکاپوی بهشت زمینی» اثر محمد جبارپور توسط انتشارات بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کتاب «در تکاپوی بهشت زمینی» اثر محمد جبارپور توسط انتشارات بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) و به اهتمام مرکز تحقیقات بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) منتشر شد.

در بخشی از مقدمه ناشر آورده شده: «کتاب حاضر شرحی است بر سرفصلی به عنوان غرب شناسی. با این رویکرد غرب‌شناسی نه شناخت دیگران که شناخت ساحات حاکم بر ضمیر ناخودآگاه ما بواسطه فضای اندیشه‌ای حاکم بر تاریخ است. این اثر در تلاش است، خواننده محترم را با ضرورت، چیستی و ماهیت حوزۀ مطالعاتی غرب‌شناسی آشنا کرده و بطور اجمالی تبیین نماید؛ برای خروج از بن‌بست هویتی حاکم بر دستگاه فکری و فرهنگی حال حاضر چه باید کرد. امید آن که مطالعه کتاب حاضر بتواند گره‌گشای سوالات پنهان شده در ذهن خواننده محترم باشد و از این طریق خواننده محترم را در راستای حل تعارض تعامل سنت و مدرنیته یاری نماید. آنچه این اثر را از سایر آثار پیرامون موضوع غرب‌شناسی متمایز می‌سازد؛ تدوین آن برای مخاطبان فرهیخته و دانشگاهی به ویژه دانشجویان است که از یک سو اتقان محتوا و علمی بودن را می‌طلبد و از سوی دیگر ایجاز و سلاست بیان؛ که گرچه جمع این دو دشوار است اما نگارنده نهایت اهتمام خود را در این راستا به کار بسته است، امید آنکه مورد رضایت حضرت حق و استقبال فرهیختگان گرامی قرار گیرد.»

 

همچنین در پشت جلد این کتاب آمده است: «حال این پرسش مطرح می‌شود که چرا این تمدن در گذشته به وجود نیامده بود؟ آیا دلیل اینکه برای مثال تلویزیون قبلاً به وجود نیامده بود، این است که در آن دوران عقلانیت و علم بشر به این سطح نرسیده بود؟ اگر چنین است، پس چرا اهرام ثلاثه مصر و یا حتی آثار تاریخی‌ای که از قرن‌ها پیش در کشور خودمان وجود دارد(مانند بناهایی که در اصفهان هست) به گونه‌ای است که ما در حال حاضر با این علوم امروزی خود نیز نمی‌توانیم به این ابزار برسیم؟ این مسأله به قدری اهمیت دارد که حتی برخی از محققین قائل به این نظر هستند که علمای آن دوران به علومی دست یافته بودند که ما پس از قرن‌ها هنوز به آن سطح نرسیده‌ایم.»

چاپ اول کتاب «در تکاپوی بهشت زمینی» در 112 صفحه به شمارگان 3000 جلد و به قیمت 6000 تومان منتشر شده است. برای تهیۀ این کتاب می‌توانید به سایت مؤسسه علمی-فرهنگی سدید مراجعه یا با شماره 02166486120 تماس حاصل فرمائید.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها