امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۸:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128660
تاریخ انتشار: ۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۳۲
تعداد بازدید: 14
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله جعفر سبحانی صبح امروز در درس خارج اصول خود در مسجد اعظم با اشاره به اهمیت کسب اطلاعات ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله جعفر سبحانی صبح امروز در درس خارج اصول خود در مسجد اعظم با اشاره به اهمیت کسب اطلاعات صحیح در مورد هر مسئله‌ای اظهار کرد: اکنون مذاهبی که ساخته شده، همگی معلول این هستند که افرادی وارد این مسائل شدند که احاطه کامل بر موضوعات نداشتند.

وی خاطرنشان کرد: ریشه‌های مذاهب و عقاید فاسد به افرادی برمی‌گردد که وارد نبودند و بر مسند کار قرار گرفتند و این همه فرقه‌ها درست شد.

این مرجع تقلید عنوان کرد: اکنون بلایی که به جان کشورهای اسلامی افتاده، بالاتر از سونامی است زیرا جمعیتی هستند که می‌خواهند حکومت اسلامی ایجاد کنند و به دوران خلافت بازگردند، ولی سوال اینجاست که چه قدر معلومات و اطلاعات از قرآن و سنت دارند؟

وی با اشاره به جنگ‌های پیامبر اکرم(ص) گفت: رسول خدا(ص) پس از تبلیغ، گفت‌وگو و بیان به جنگ می‌پرداختند و در تمام جنگ‌های پیامبر از طرفین 800 نفر کشته شدند ولی بسیاری از مردم دنیا مسلمان شدند.

سبحانی ادامه داد: این امر در صورتی است که تکفیری‌ها در یک حمله 800 نفر را می‌کشند، بنابراین از کتاب و سنت آگاهی نداشته و حد ایمان و کفر را نمی‌دانند.

وی خاطرنشان کرد: آنها بیان می‌‌کنند یا باید وارد ملت ما شوی یا سنگسار، منطق آنها همان منطق کفار بت‌پرست است.

استاد حوزه علمیه قم عنوان کرد: تکفیر جمعی محال است بلکه باید تکفیر فردی باشد و در محکمه عادل و آگاه از حدود بگوید کافر است، بنابراین تکفیر جمعی در اسلام نیست، نمی‌توانیم جمعی شامل 10 میلیون و 100 میلیون نفر را کافر بنامیم.

وی با بیان اینکه باید سونامی و فتنه تکفیر برچیده شود، گفت: ریشه تکفیر مدارسی در کشورهای حوزه خلیج فارس و پاکستان است.

انتهای پیام/78003/ک30/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار