امروز : یکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵ - 2016 December 4
۲۰:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128669
تاریخ انتشار: ۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۳۲
تعداد بازدید: 6
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «متعب بن عبدالله بن عبدالعزیز» وزیر گارد ملی عربستان که اخیرا از سفر به ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «متعب بن عبدالله بن عبدالعزیز» وزیر گارد ملی عربستان که اخیرا از سفر به ایالات متحده بازگشته است خواستار برچیده شدن نظام سوریه شد.

متعب بن عبدالعزیز در گفت‌وگو با روزنامه عربستانی «الشرق الاوسط»، تأکید کرد که روابط عربستان و آمریکا استوار است و مواضع دو کشور در بسیاری از پرونده‌ها یکسان است.

وی همچنین با اشاره به ائتلاف آمریکایی علیه داعش مدعی شد که اگر جامعه جهانی بخواهد ریشه تروریسم را از بین ببرد باید با سازنده آن مقابله کند و باید نظام سوریه برچیده شود.

وی همچنین در اشاره به «ادعای دخالت ایران در امور داخلی برخی کشورهای منطقه»، ادعایی که دولت‌های عربی به تبع عربستان آن را مدام ادعا می‌کنند، گفت که این کشورها مستقل و عضو سازمان‌ها و نهادهای بین المللی و منطقه‌ای هستند که دخالت در امور این کشورها غیر قابل قبول است.

متعب درباره طرح آشتی مطرح شده از سوی «عبدالله بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان برای رفع اختلافات کشورهای بحرین، امارات و عربستان با قطر گفت: امیدواریم که سیر آشتی با قطر با سرعت ادامه پیدا کند و این اقدام در راستای ایجاد وحدت در میان کشورهای عربی بوده که اختلافات ریشه‌ای با هم ندارند.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار