امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۰۵:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12867
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۸
تعداد بازدید: 118
  به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، فروش 400 میلیون دلاری این اکشن ماجراجویانه ابر قهرمانانه در حالی نصیب آن می‌شود که شش ...

 
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، فروش 400 میلیون دلاری این اکشن ماجراجویانه ابر قهرمانانه در حالی نصیب آن می‌شود که شش هفته از نمایش عمومی آن می‌گذرد.

با این رقم فروش، سومین قسمت فیلم کمیک استریپی «مرد آهنی» اولین و تنها محصول سال 2013 صنعت سینمای آمریکا است که موفق به کسب چنین موفقیت بالایی می‌شود.

به این ترتیب، «مرد آهنی 3 »نه تنها پر فروش‌ترین فیلم فصل تابستان امسال شد، که تا به حال پر فروش‌ترین فیلم سال جاری میلادی هم هست.

با آن که فصل تابستان سینما تازه شروع شده است ولی تحلیل‌گران اقتصادی سینما می‌گویند بعید می‌دانند هیچ فیلم دیگری بتواند در این ایام به چنین رقم فروش بالایی دست پیدا کند.

تا به حال پر فروش‌ترین فیلم سال 2013 جدول گیشه نمایش سینماهای آمریکای شمالی بعد از «مرد آهنی 3» اکشن ماجراجویانه«از :بزرگ و پر قدرت» با یک فروش233 میلیون دلاری بوده است.

«مرد آهنی 3» در سه روز اول اکران عمومی خود 174میلیون دلار در سینماهای آمریکا و کانادا فروش کرد. رقم فروش بین‌المللی فیلم در بقیه کشورها طی سه روز اول نمایش تقریبا همین مقدار بود.

این رقم فروش- که 400 میلیون دلار می‌شد- باعث شد تا اهل فن و تحلیل‌گران اقتصادی سینما بگویند«مرد آهنی 3 »در سه روز اکران عمومی خود در سطح جهان، توانست هزینه بالای تولید خود را تامین کند.

این فیلم با هزینه‌ای 250 میلیون دلاری تهیه شده و حدود 70 میلیون دلار هم صرف تبلیغات و بازاریابی آن در زمان نمایش عمومی شد.

اهل فن که پیش‌بینی چنین موفقیت ‌مالی کلانی برای سومین قسمت این اکشن ابرقهرمانانه نمی‌کردند و نگران ضرر مالی شرکت فیلم‌سازی مارول و کمپانی پارامونت (تهیه‌کنندگان فیلم) بودند، حالا می‌گویند «مرد آهنی 3» به احتمال زیاد اکران عمومی خود را با یک فروش کلی 450 میلیون دلاری در آمریکای شمالی به پایان خواهد برد.

شین بلک کارگردان «مرد آهنی3» است. او فقط یک فیلم را در سال 2005 کارگردانی کرده و «مرد آهنی3» دومین کار بلند سینمایی اوست.

وی از فیلم‌نامه نویسان نسبتا قدیمی سینماست که فیلم‌نامه‌‌های«اسلحه مرگبار» 1 و 2 ،«آخرین راست قامت» آرنولد و«آخرین پیشاهنگ» بروس وبلیس را در کارنامه سینمایی‌اش دارد.

رابرت داونی جوینور در هر سه قسمت این مجموعه فیلم در نقش کاراکتر مرد آهنی/ تونی استارک ظاهر شده است. او همزمان با اکران عمومی قسمت تازه فیلم در ماه قبل اعلام کرد در قسمت‌های بعدی آن بازی نخواهد کرد.

انتهای پیام/ ا
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها