امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۱۸:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128684
تاریخ انتشار: ۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۳۲
تعداد بازدید: 150
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خبرگزاری آسوشیتدپرس با اشاره به تمدید 7 ماهه مذاکرات ایران و 1+5 (آمریکا، انگلیس، ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خبرگزاری آسوشیتدپرس با اشاره به تمدید 7 ماهه مذاکرات ایران و 1+5 (آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه، چین بعلاوه المان) برای رسیدن به راه‌حل جامع نهایی نوشت که حتی با تمدید مذاکرات، مذاکرات هسته‌ای ایران احتمالاً با موانعی مواجه شود.

طبق این گزارش، دیپلمات‌های غربی نزدیک به مذاکرات روز سه‌شنبه (دیروز) اعلام کردند که توافقاتی بیش از تمدید مهلت مذاکرات تا 30 ژوئن سال 2015 داشته‌اند.

بر اساس اطلاعات این دیپلمات‌ها، پیشرفت‌های حاصل آمده در مذاکرات از تجدیدنظر آمریکا و همپیمانان این کشور در مواضعشان بوده است و با این حال تقاضاهای ایران تغییرات اندکی داشته است.

آسوشیتدپرس سپس ادامه داد در حالی که دولت آمریکا ممکن است در خصوص اندازه و ظرفیت برنامه هسته‌ای ایران یک انعطاف‌هایی داشته باشد اما منتقدان قدرتمند درون آمریکا با چنین مصالحه‌هایی موافق نیستند.

اعضای کنگره‌ای که هم‌اکنون تحت کنترل جمهوری‌خواهان آمریکا درآمده است و از اول ژانویه سال 2015 کار خود را آغاز می‌کنند، تهدید کرده‌اند که تحریم‌های بیشتری علیه ایران تحمیل کنند و احتمالاً در این زمینه تعداد آراء کافی داشته باشند تا بتوانند تأثیر وتو «باراک اوباما» را خنثی کنند که این مسئله به طور قطع ایران را از میز مذاکرات دور می کند.

آسوشیتدپرس سپس ادامه داد که یک مسئله کلیدی در توافق با ایران محدود کردن برنامه غنی‌سازی اورانیوم ایران است و این در حالی است که ایران تأکید دارد که به اورانیوم غنی‌شده برای تولید سوخت برای رأکتورهای هسته‌ای و دیگر استفاده‌های صلح‌آمیز نیاز دارد و غرب نگران است که ایران از این غنی‌سازی برای تولید بمب استفاده کند.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها