امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۰:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12870
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۸
تعداد بازدید: 159
«امیر آقایی»، حافظ بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: مسابقات بین‌المللی ...

«امیر آقایی»، حافظ بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: مسابقات بین‌المللی قرآن کریم هر سال نسبت به سال گذشته از پیشرفت و تکامل نسبی برخوردار است که شاید به ایده‌آل نرسیده باشد، اما با همت مسئولان نواقص سال‌های قبل را جبران کرده است.

وی با اشاره به تغییرات قابل توجهی که از چهارسال گذشته ایجاد شد، ادامه داد: متولیان برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم، با برگزاری برنامه‌های جانبی همچون کلاس‌های آموزشی، توجه به مفاهیم کلام الهی در کنار حفظ و قرائت قرآن را مورد عنایت قرار داده‌اند.

آقایی، افزایش مبلغ جوایز این دوره از مسابقات قرآن کریم را نسبت به سال گذشته، یکی از نقاط قوت مسابقات عنوان کرد و افزود: از دو سال گذشته مسابقات حفظ قرآن کریم دو مرحله‌ای شد که این امر باعث تشویق نخبگان قرآنی به حفظ همراه با تدبر درآیات قرآن شد.

وی با بیان اینکه دعوت چهره‌های جدید به تیم داوری سی‌امین مسابقات بین‌المللی قرآن کریم نشان‌دهنده تغییرات رو به رشد این مسابقات است، خاطرنشان کرد: مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در ایران باید به سمتی رود که شرکت‌کنندگان در این مسابقات از نخبگان قرآنی و برترین‌های جهان باشند تا افراد برای شرکت در مسابقات ایران از تمامی ظرفیت‌های خود استفاده کنند.

این حافظ قرآن افزود: افرادی که در مسابقات بین‌المللی قرآن شرکت می‌کنند به عنوان سفیری از طرف جمهوری اسلامی ایران هستند که باید واقعیت‌های ایران را در کشور خود نمایان کرده و فرهنگ اسلامی را ترویج دهند.

وی تصریح کرد: مسابقات بین‌المللی قرآن کریم باید علاوه بر توجه به زمینه‌های حفظ و قرائت، در زمینه مفهومی نیز بر افکار و رفتار شرکت‌کنندگان تأثیرگذار باشد و جریان قرآنی را در جهان گسترش دهد.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها