امروز : پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 24
۱۰:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128704
تاریخ انتشار: ۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، این گردشگر روس در زمانی که مشغول حکاکی حرف اول نامش روی بخشی از بنای خارجی ...

به گزارش گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، این گردشگر روس در زمانی که مشغول حکاکی حرف اول نامش روی بخشی از بنای خارجی «کولوسئوم» شهر تاریخی رم، پایتخت ایتالیا بود، توسط پلیس دستگیر شد.

در این شرایط مدیر مجموعه تاریخی کولوسئوم این جریمه را منطقی دانسته و اعلام کرده که از ابتدای سال جاری میلادی چهار گردشگر دیگر نیز به این اثر تاریخی صدماتی وارد کرده و چنین جریمه سنگینی سزاوار گردشگران بی فرهنگ است.

براساس بررسی ها کندن بخشهایی از بنای کولوسئوم توسط گردشگران به عنوان یادگاری نیز یک امر بسیار است، البته در سال 2009 نیز یک زن آمریکایی ساکن ایالت کارولینا که چند دهه قبل در جریان سفر به رم، بخشی از نمای خارجی کولوسئوم را جدا و به آمریکا منتقل کرده بود، آنرا تحویل مقامات ایتالیایی داد.

سالانه حدود شش میلیون نفر که بیشتر آنها گردشگر هستند از کولوسئوم رم که مشهورترین کولوسئوم اروپا به شمار می رود، دیدن می کنند، این در حالیست که در حال حاضر بنای کولوسئوم که در سال 2007 میلادی در جریان یک نظرسنجی اینترنتی به‌عنوان یکی از عجایب هفت ‌گانه‌ دنیای مدرن انتخاب شد، با حمایت مالی یک کارخانه کفش‌سازی با بودجه 25 میلیون یورویی در حال مرمت بوده که بزرگترین پروژه‌ مرمت این بنای تاریخی طی دهه های اخیر به شمار می رود.

بر اساس بررسی‌ های کارشناسان، بیشترین میزان مرمت در بخش جنوبی کولوسئوم انجام خواهد شد که بدلیل تردد خودروها در سالهای اخیر بشدت صدمه دیده، البته از اوت 2013 تردد خودروهای شخصی در خیابانهای اطراف این بنای تاریخی ممنوع  شده است.

کولوسئوم شهر رم که پس از ساخت فیلم مشهور «گلادیاتور» گردشگرانش در سالهای اخیر افزایش چشمگیری یافته، قدمتی بیش از 1900 سال داشته و در سال 70 بعد از میلاد مسیح (ع) و در زمان فرمانروایی «وسپاسیان» بر سرزمینهای تمدن روم باستان به همراه چند کولوسئوم کوچک ساخته شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار