امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۰۶:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128705
تاریخ انتشار: ۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
به گزارش گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، براساس آمارها تعداد گردشگران کنیا که مقصد نخست طبیعت ‌گردی قاره آفریقا و یکی از سه مقصد ...

به گزارش گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، براساس آمارها تعداد گردشگران کنیا که مقصد نخست طبیعت ‌گردی قاره آفریقا و یکی از سه مقصد برتر گردشگری این قاره محسوب می‌ شود، از ماه ژانویه تا پایان سپتامبر سال جاری میلادی در مقایسه با زمان مشابه سال 2013 حدود 16 درصد کاهش داشته است.

در سال 2013 نیز تعداد گردشگران کنیا در مقایسه با سال 2012 حدود 11 درصد کاهش یافت که کارشناسان علت اصلی این امر را فعالیت گروه تروریستی الشباب در کنیا می‌ دانند که از آن به عنوان شاخه آفریقایی گروه تروریستی القاعده نامبرده می‌شود.

البته در سال جاری میلادی شیوع بیماری مرگبار ابولا نیز صدمات زیادی را به صنعت گردشگری قاره سیاه وارد کرده که در این میان صدماتی که این بیماری مرگبار به صنعت گردشگری کنیا وارد کرده، بسیار شدید بوده است. از سوی دیگر بیشتر خطوط معتبر پروازی جهانی از جمله بریتیش ایرویز و ایرفرانس نیز پروازهای خود را به این کشور کنیا را لغو کرده اند که ادامه این روند میتواند صدمات جبران نا پذیری را به صنعت گردشگری کنیا و کل قاره سیاه وارد کند.

کاهش چشمگیر گردشگران کنیا در شرایطی روی می دهد که  طی سال‌های اخیر تعداد گردشگران آفریقا چشمگیری یافته و این قاره تنها در سال در سال گذشته میلادی  میزبان حدود 260 میلیون گردشگر بود که از رشد سه درصدی نسبت به سال 2012 حکایت دارد.

کنیا نیز در سال 2011 در یک نظرسنجی کنیا به عنوان موفق‌ ترین کشور قاره آفریقا در جذب گردشگر انتخاب شد و دولت این کشور نیز در سالهای گذشته علاوه بر راه اندازی دانشگاه گردشگری با هدف آموزش بهتر خدمات رسانی به گردشگران، بودجه ویژه‌ای را با هدف گشایش دفاتر جدید گردشگری، خلق بازارهای جدید و حضور پررنگ در نمایشگاههای معتبر صنعت گردشگری در مناطق مختلف جهان و بویژه قاره اروپا اختصاص داده است.

کنیا طی دهه های اخیر از مقاصد اصلی طبیعت‌گردی آفریقا محسوب بوده و هر ساله میزبان میلیون‌ها طبیعت‌گرد است که برای دیدن برای دیدن جنگل‌های بکر و دست‌نخورده و گونه‌های مختلف حیوانی مانند فیل‌ها، شیرها و زرافه‌ها به کنیا و آفریقای جنوبی سفر می‌کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها