امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۰۵:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128712
تاریخ انتشار: ۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 70
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت الاسلام و المسلمین محمدکاظم بهرامی در جمع کارکنان سازمان قضایی نیروهای مسلح استان قم با بیان نکاتی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت الاسلام و المسلمین محمدکاظم بهرامی در جمع کارکنان سازمان قضایی نیروهای مسلح استان قم با بیان نکاتی در خصوص دادرسی عادلانه گفت: اگر قاضی قادر باشد پرونده ای را در زمان معینی رسیدگی کند ولی این کار را نکند برخلاف عدالت رفتار کرده است.

این مقام عالی قضایی، رعایت حقوق متهم و شاکی در رسیدگی ها را یکی دیگر از شاخص ها دادرسی عادلانه برشمرد و تأکید کرد: اگر به بهترین وجه تحقیقات پرونده به سرانجام برسد ولی به متهم یا خانواده او بی احترامی شود، این دادرسی نقص دارد.

حجت الاسلام والمسلمین بهرامی ادامه داد: اگر تمام قضات و کارمندان شعب کار خود را به بهترین شکل انجام دهند اما مثلاً  نگهبان درب ورودی برخورد بدی با مردم داشته باشد دود آن به چشم همه می رود.

وی تأکید کرد: عدالتی زیبا است که همه اجزای آن رعایت شود و همه کارکنان قوه قضائیه نیز باید در تحقق این امر به یکدیگر کمک کنند.

وی خلوص نیت را لازمه کار در ادارات دانست و افزود: آن عاملی که به کارها دوام می دهد، انگیزه  است و عملی که هدف آن رضای خداوند باشد موفقیت آن دو چندان است.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح در بخش دیگری از سخنانش با تبریک هفته بسیج گفت: همان طور که حضرت امام(ره) فرمودند؛ بسیج شجره مبارکه است ؛ بسیج میقات پا برهنگان است که نشان در گمنامی دارد.

وی گفت: در بسیج سازمان قضایی نیروهای مسلح نیز باید یک حرکت جدیدی شکل بگیرد و علاوه بر افزایش تعداد اعضای بسیج در سازمان، فعالیت پایگاه ها نیز ارتقاء یابد.

در ابتدای این دیدار، حسین صیدی رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان قم گزارشی از فعالیت های این سازمان ارائه کرد و از همکاری و تعامل خوب بین قضات و کارمندان در جهت رسیدگی به پرونده های قدیمی تقدیر و تشکر کرد.

گفتنی است که رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح در جریان این سفر، از بخش های مختلف سازمان قضایی قم بازدید کرد.

در این بازدید معاون توسعه مدیریت و منابع و مدیر کل دفتر ریاست و روابط عمومی سازمان قضایی نیروهای مسلح، حجت الاسلام والمسلمین بهرامی را همراهی می کردند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها