امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۳:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128713
تاریخ انتشار: ۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، افشین زرقی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در هجدهمین کنگره طب فیزیکی و توانبخشی از ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، افشین زرقی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در هجدهمین کنگره طب فیزیکی و توانبخشی از نامناسب بودن بودجه پژوهشی اختصاص یافته به رشته‌های پزشکی با توجه به سهم بالای این رشته در پژوهش‌ها انتقاد کرد.

وی تصریح کرد: در 40 سال گذشته 193 هزار مقاله در مجلات بین‌المللی آی‌اس‌آی به چاپ رسیده است که از این مقدار 61 هزار مقاله مربوط به علوم پزشکی بوده است.

زرقی افزود: این به معنای اختصاص یافتن 30 درصد پژوهش‌ها به رشته‌های علوم پزشکی است اما با این وجود تنها 10 درصد بودجه پژوهشی به رشته‌های علوم پزشکی ارائه می‌شود.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تصریح کرد: از 61 هزار مقاله در عرصه علوم پزشکی 28 هزار مقاله یا فاقد ارجاع بوده‌اند یا نهایتاً  تنها یک ارجاع داشتند که این موضوع لزوم توجه به کیفیت در پژوهش‌ها را آشکار می‌سازد.

زرقی گفت: از 61 هزار مقاله تنها 3 مقاله بیش از 15 ارجاع داشتند و 102 مقاله بیش از 100 ارجاع داشتند که توسط چند مرکز تهیه شده بودند.

وی تاکید کرد: با توجه به سه مقاله دارای بیش از 500 ارجاع نشان می‌دهد که این مقالات بیش از 190 نویسنده داشتند و دهها مرکز در تهیه آن نقش داشتند که این نشان می‌دهد برای بالا بردن کیفیت یک پژوهش باید هم‌افزایی بین چند مرکز صورت گیرد.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خاطر نشان کرد: سهم طب فیزیکی و توانبخشی در تولید مقالات پژوهشی آی‌اس‌آی چندان چشمگیر نیست با این وجود این رشته قابلیت آن را دارد تا بتواند در عرصه پژوهش‌های محصول‌محور پیشرو باشد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار