امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۶:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128717
تاریخ انتشار: ۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 59
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 15،موسوی با بیان این مطلب گفت: محله مسگرآباد یکی از نقاط جمعیتی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 15،موسوی با بیان این مطلب گفت: محله مسگرآباد یکی از نقاط جمعیتی منطقه 15 است که سبقه طولانی دارد و با توجه به پیشینه کار و زراعت به عنوان یک نقطه سکونتی کد آبادی داشت.

وی با اشاره به قانون محدوده و حریم شهر اظهار کرد: بر اساس این قانون تمام نقاطی که در حریم دارای جمعیتی در حد شهر باشند نمی‌توانند به عنوان شهر تلقی شوند بلکه طبق قانون به عنوان نقطه منفصل شهری به یک ناحیه از منطقه تبدیل می‌شوند.

قائم مقام شهردار منطقه تصریح کرد: روستای مسگرآباد نیز بر این اساس یکی از نقاط جمعیتی شهر تهران معرفی و از سال 79 طرح آن تهیه شد.

موسوی ادامه داد: این طرح در سال 82 به تصویب شورای اسلامی شهر تهران رسید و در سال 84 به عنوان یک نقطه منفصل شهری تعریف شد. بر همین اساس اخیرا با توجه به اینکه طرح تفصیلی در سیستم مکانیزه شهرداری جانمایی شده به عنوان یک محله جدید به محلات منطقه 15 اضافه شد.

به گفته قائم مقام شهردار منطقه 15، با اضافه شدن محله مسگرآباد به این منطقه تعداد محلات از 20 به 21 محله افزایش یافت.

وی با اشاره به اینکه با ابلاغ طرح تفصیلی جدید و الحاق آن به شهر تهران عملا برای مسگرآباد طرح تفصیلی تهیه شد، افزود: بر همین اساس شهرداری منطقه قادر به صدور پروانه ساخت، تثبیت سطوح خلاف تجاری، گسترش خدمات شهری و ایجاد شورایاری است و ساکنان این محله از تمام خدماتی که به شهر تهران ارایه می شود، بهره مند شوند.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها