امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۵:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128718
تاریخ انتشار: ۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، منصور رایگانی رئیس هجدهمین کنگره طب فیزیکی و توانبخشی در افتتاحیه این کنگره این رشته را دارای توانایی ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، منصور رایگانی رئیس هجدهمین کنگره طب فیزیکی و توانبخشی در افتتاحیه این کنگره این رشته را دارای توانایی خدمت‌رسانی به افراد پیش از ناتوانی، در حین ناتوانی و پس از ناتوانی دانست و تصریح کرد: حیطه توانبخشی تنها محدود و متوقف به انجام خدمات توانبخشی پس از معلولیت نمی‌شود.

وی افزود: این رشته برای پیشگیری از بروز بیماری‌ها و همچنین برای درمان بیماری‌های اقدامات غیر جراحی و کمتر مدیکال یا پزشکی را پیشنهاد می‌دهد و تلاش می‌کند تا بیشتر بر اساس اقدامات ورزشی مشکل افراد را در حیطه اسکلتی - عضلانی را مرتفع کند.

وی  گفت: برای مثال ما با آموزش و ارائه نحوه نشستن، بلند شدن و حمل اجسام به صورت مناسب از بروز مشکلات حاد برای اسکلت افراد جلوگیری می‌کنیم.

رایگانی افزود: رشته طب فیزیکی و توانبخشی همچنین می‌تواند از تبدیل برخی عوارض به مشکلات مضمن و حاد جلوگیری کند. برای مثال با آموزش افراد و ارائه خدمات به کسانی که کمر درد دارند از تبدیل این عارضه به دیسک کمر پیشگیری می‌کنیم.

رئیس کنگره طب فیزیکی و توانبخشی با تأکید بر اهمیت توانبخشی به عنوان نیاز جامعه در حال سالمندی ایران خاطر نشان کرد: طرح تحول سلامت یکی از طرح‌های بنیادین پس از انقلاب است که با اجرای مناسب آن می‌توان بسیاری از مشکلات اقتصادی، سیاسی و اجتماعی را مرتفع کرد.

وی پوشش بیمه‌ای خدمات توانبخشی را از دیگر مشکلات این رشته دانست و گفت: تعدادی از خدمات توانبخشی مشمول خدمات بیمه نیست که امیدواریم با بررسی‌ها و تشریک مساعی در این کنگره‌ها بتوانیم این خدمات را تحت پوشش بیمه قرار دهیم تا نیازمندان خدمات توانبخشی از مشکلات اقتصادی این خدمات رنج نبرند.

هجدهمین کنگره سالیانه طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران 5  تا 7 آذر ماه در تالار امام خمینی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در حال برگزاری است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها