امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۴:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128719
تاریخ انتشار: ۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پیش از ظهر امروز در حاشیه نشست علمی آموزشی مدیران بهزیستی با حضور همایون هاشمی رئیس ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پیش از ظهر امروز در حاشیه نشست علمی آموزشی مدیران بهزیستی با حضور همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور از 11 عنوان کتاب در حوزه پیشگیری و آگاه‌سازی رونمایی شد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور در حاشیه رونمایی این کتاب‌ها اظهار داشت: کتاب‌های رونمایی شده مربوط به نیمه اول سال هستند که قسمت عمده این کتاب‌ها چاپ نو و برخی دیگر نیز تجدید چاپ شده است.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی شورای نشر سازمان بهزیستی کشور گفت: این کتاب‌ها با رویکرد استفاده جامعه هدف، مددکاران و متخصصین در شورای نشر تدوین و چاپ می‌شود.

هاشمی بیان داشت: در راستای توسعه فعالیت‌های سازمان بهزیستی به منابع علمی نیاز داریم که این منابع در سازمان بهزیستی پیش‌بینی شده است و توسعه و نشر برخی کتب برابر قانون و براساس شاخص‌های مدنظر انجام می‌شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با تأکید براینکه کتاب‌های تولید شده از محتوای خوبی برخوردار هستند، گفت: آگاه‌سازی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، تشخیص گام به گام کم‌توانی ذهنی در کودکان بخشی از سرفصل‌های کتاب‌های چاپ شده هستند.

هاشمی ادامه داد: برخی از کتاب‌های چاپ شده تخصصی و مورد نیاز کارشناسان و مددکاران بهزیستی است که با تیراژ محدود به چاپ می‌رسد و برخی دیگر کتاب‌ها با تیراژ بالا برای قشرهای مختلف تولید می‌شود.

وی همچنین با اشاره به تولید و نشر کتاب از سوی سازمان بهزیستی در سال گذشته گفت: 59 عنوان کتاب در سال گذشته تولید و چاپ شد که امسال نیز تا پایان سال تعداد دیگری کتاب چاپ خواهد شد.

به گزارش فارس عنوان کتاب‌های منتشر شده از سوی سازمان بهزیستی به شرح ذیل است:

- توانمندسازی زنان

- راهنمای عملی برای آموزش کودکان خیابانی

- تشخیص گام به گام کم‌توانی ذهنی در کودکان

- مرور بر ژنتیک بالینی

- مشاوره ژنتیک چیست؟

- راهنمای کمک‌های اولیه روانشناختی در فجایا و بلایا

- راهنمای جامع سلامت روانی و حمایت‌های روانی اجتماعی در بلایا و وضعیت‌های اضطرار

- راهنماهای کمک‌های اولیه روان‌شناختی در بلایا

- دستورالعمل اجرایی دفتر توانمندسازی خانواده و زنان

- گزارش اجرایی طرح تعیین سطوح توانمندی سرپرستان خانوار در سطح کشور

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها