امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۲۳:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128720
تاریخ انتشار: ۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پیش از ظهر امروز همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور در حاشیه نشست علمی کاربردی مدیران

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پیش از ظهر امروز همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور در حاشیه نشست علمی کاربردی مدیران بهزیستی کشور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در موضوع آسیب‌های اجتماعی و مداخله به هنگام و اثربخشی، سازمان بهزیستی، ظرفیت و پتانسیل خوبی را دارد که البته در این زمینه انتقاداتی نسبت به عملکرد سایر دستگاه‌ها دارد.

وی تصریح کرد: برخی از دستگاه‌ها با توجه به وظایفی که برای آنها مشخص شده است در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی و مقابله با آن ورود پیدا نمی‌کنند و در واقع وظایف آنها به دوش سازمان بهزیستی کشور اضافه می‌شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با تأکید براینکه 57 درصد از بار درمان، مداخله در حوزه اعتیاد به دوش سازمان بهزیستی کشور است، گفت: امید داریم سایر دستگاه‌ها نیز به وظایف خود در این بخش عمل کنند و شاهد اثربخشی بهتری در این حوزه باشیم.

وی در ادامه به موضوع تکدی‌گری اشاره کرد و افزود:‌ سازمان بهزیستی با توجه به وظایف ذاتی خود در این حوزه وارد شده است و اقداماتی را انجام داده اما سایر دستگاه‌هایی که در این زمینه مسئول هستند هنوز نتوانسته‌اند به وظایف خود عمل کنند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور اظهار امیدواری کرد که همراه با توسعه کشور در حوزه‌های مختلف، شبکه‌های متعدد در قالب شبکه‌های اجتماعی به مسئولیت اجتماعی خود توجه کنند.

هاشمی با اشاره به اینکه ادبیات آسیب‌های نوپدید در حوزه IT است، خاطرنشان کرد: شبکه‌هایی که در راستای تلفن‌های همراه فعالیت می‌کنند باید در حوزه مناسبت‌های اجتماعی و مسئولیت‌های اجتماعی، سازمان بهزیستی را همراهی کنند.

وی گفت: در موضوع تکدی‌گری مطالعات متعددی از سوی سازمان بهزیستی کشور انجام شده است که این مطالعات و تحقیقات با کمک کارشناسان، دانشگاهیان و اساتید صورت گرفته است.

هاشمی با بیان اینکه در 6 ماهه امسال 2 هزار و500 متکدی در تهران ساماندهی شده‌اند، گفت: سال گذشته نیز بیش از 5 هزار متکدی در اقصی‌نقاط کشور توسط سازمان بهزیستی ساماندهی شد که البته در این زمینه با توجه به اینکه سایر دستگاه‌ها به وظایف خود عمل نمی‌کنند شاهد عدم انسجام کاری در این بخش هستیم.

رئیس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: در سال جاری 2 هزار کودک متکدی در تهران به صورت پایلوت ساماندهی شده‌اند که از این تعداد 80 درصد آنها صاحب اولیا هستند که البته برخی از این پدران و مادران کودکان بیکار، فقیر و یا معتاد هستند.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات مددکاران سازمان بهزیستی در حوزه نگهداری و ساماندهی کودکان کار و خیابان و متکدیان گفت: در این زمینه نیاز داریم به قوه قضاییه از سازمان حمایت کنند و مددکاران سازمان را به عنوان ضابط قضایی قبول کنند.

هاشمی ادامه داد: هم‌اکنون ظرفیت بسیار خوبی در حوزه مداخلات اجتماعی تحت عنوان فوریت‌های اجتماعی در سازمان بهزیستی ترسیم شده است و چنانچه که سایر دستگاه‌ها با سازمان بهزیستی همکاری کنند شاهد اقدامات خوبی خواهیم بود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها