امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۱۰:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128724
تاریخ انتشار: ۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان زندان‌ها، اصغر جهانگیر در مراسم تودیع و معارفه رئیس حفاظت و اطلاعات ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان زندان‌ها، اصغر جهانگیر در مراسم تودیع و معارفه رئیس حفاظت و اطلاعات سازمان با اشاره به ساختار زندان‌ها گفت: محیط زندان‌ها یک محیط دو قطبی است که در آن اکثریت مددجویان با اقلیت کارکنان زندان‌ها در تعامل هستند و باید ساز و کار مناسب برای این تعامل را با آموزش‌های مستمر و شناخت کافی از مددجویان طرح ریزی و به روز رسانی کنیم.

رئیس سازمان زندان‌ها با تأکید بر جلوگیری از اعمال مدیریت سلیقه‌ای گفت: رفتارهای دوگانه باعث بروز مشکلات عدیده در زندان‌ها می‌شود که باید برای پیشگیری از هرگونه مشکل احتمالی از اعمال مدیریت‌های سلیقه‌ای و رفتارهای دوگانه پرهیز کنیم.

جهانگیر با توجه به نقش حفاظت و اطلاعات در پیشگیری از انحرافات، افزود: امیدوارم ظرفیت‌های ایجاد شده در حفاظت سازمان توسعه یابد و این نقش نظارتی که مهم‌ترین هدف آن پیشگیری از بروز انحراف است سازمان را در رسیدن به جایگاه واقعی یاری کند.

رئیس دفتر بازرسی ویژه قوه قضائیه با بیان اینکه برنامه‌ریزی لازم برای توسعه مناسب فعالیت‌های اشتغال و حرفه‌آموزی مددجویان امری ضروری است، گفت: یکی از مباحث مهم در روانشناسی، آستانه تحمل انسان‌هاست که شناخت و درک آن ضروری است و این مسأله در زندان‌ها نیز بسیار مهم است، به طوری که عدم شناخت این مسأله می‌تواند به بروز رفتارهای نامناسب منجر شود که کاملا با سیاست‌های اصلاحی و تربیتی سازمان مغایر است.

این مقام ارشد قضایی یکی از راهکارهای جلوگیری از رفتارهای نابهنجار در مددجویان را  توسعه برنامه‌های اصلاحی و تربیتی به خصوص در حوزه اشتغال و حرفه‌آموزی دانست و گفت: داشتن بانک اطلاعاتی از توانمندی‌های مددجویان برای برنامه‌ریزی صحیح و علمی در راستای ایجاد فرصت‌های اشتغال و حرفه آموزی مددجویان یک ضرورت است.

مشاور رئیس دستگاه قضا رعایت کامل مقررات را اصلی‌ترین رکن پیاده‌سازی نظم و انضباط در زندان‌ها عنوان کرد و گفت: رعایت مقررات و دوری از رفتارهای تبعیض آمیز و همچنین جلوگیری از مدیریت سلیق‌ ای ما را در رسیدن به اهداف اصلاحی و تربیتی سازمان یاری خواهد کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها